Nintendo Switch Lite

Nintendo Switch Lite nie będzie jedynie konsolą przenośną

Newsy

Od jakiegoś czasu krążą plotki o tym, że Nintendo wyda nowsze wersje swojej konsoli Switch. Mamy dostać zarówno model tańszy, czyli Switch Lite oraz droższy Switch Pro. Takie działanie w historii firmy nie byłoby niczym zaskakującym. Ich ostatnia kieszonkowa konsola, czyli Nintendo 3DS doczekała się aż sześciu wariantów.

Nintendo Switch Lite z obsługą docka

nintendo switch lite

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

Według większości plotek Nintendo Switch Lite nie tylko będzie tańszym wariantem konsoli. Ma także zastąpić w roli małej konsoli przenośnej wyżej wspomnianego Nintendo 3DS. Obecnie sprzedawany Switch, mimo że jest przenośny, nie spełnia się w tej roli. Do przenoszenia go potrzebny jest jakaś torba albo plecak. Tymczasem 3DS może być przenoszony po prostu w kieszeni spodni. Niestety, z powodu niskiej wydajności granica możliwości gier na kieszonsolce została już dawno osiągnięta i potrzebuje ona następcy. Co prawda niezależni programiści pracują już od jakiegoś czasu nad emulatorem Switcha na Androida, jednak to będzie wiązało się w dużej mierze z piractwem i nie zapewni takich samych wrażeń z rozgrywki jak dedykowany sprzęt.

Zobacz też: Kolejne oszustwo w Google Play. Chińskie aplikacje oskubały samo Google

Kieszonkowy Switch spełniłby się w tej roli idealnie. Dzięki temu nowa konsolka nie zaczynałaby z niczym, a miała do zaoferowania bardzo bogatą bibliotekę gier. Studia należące do Nintendo także nie musiałby się rozdrabniać pomiędzy dwie platformy. Do tej pory sądzono, że Nintendo Switch Lite będzie się wiązał z jednym, poważnym ograniczeniem. Brakiem możliwości podłączenia go do dużego ekranu i wykorzystywania w formie konsoli stacjonarnej. Według najnowszych informacji, których autorem jest Nikkei, uznawane za bardzo wiarygodne źródło informacji w tej kwestii Nintendo Switch Lite będzie kompatybilne z dockiem. Konsola ma mieć swoją premierę już na jesieni bieżącego roku.

Źródło: wccftech


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x