ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Prognozy pogody kontra 5G

Sieć 5G zagrożeniem dla… prognozy pogody?

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Wokół sieci 5G narosło bardzo wiele szkodliwych teorii, niektóre z nich są niesamowicie absurdalne i budzą raczej ogólne rozbawienie, jak ta o kontrolowaniu umysłów za pomocą fal radiowych. Inne natomiast, mimo że równie absurdalne brzmią już bardziej prawdopodobnie, przez co trafiają do znacznie szerszego grona osób, siejąc przy tym dezinformację. Okazuje się, że sieć 5G może stanowić pewne zagrożenie.

5G zagraża prognozie pogody?

5G zagraża prognozie pogody

Oczywiście to nie jest tak, że spiskowcy mają jednak rację i w każdej teorii kryje się ziarno prawdy. Tutaj raczej pasuje powiedzenie o ślepej kurze. Jednak po kolei: Według Amerykańskiego Towarzystwa Meteorologicznego sieci 5G pracujące na paśmie 24 GHz mogą wpływać negatywnie na prognozy pogody. Wszystko dlatego, że do tego pasma należy także częstotliwość 23,8 GHz. Jest ona wykorzystywana przez satelity meteorologiczne do wykrywania pary wodnej. Na skutek działania sieci 5G w tej częstotliwości odczyt danych może zostać zaburzony. Może to wpłynąć bardzo negatywnie na przyszłe prognozy pogody, ponieważ zawartość pary wodnej jest jednym z istotniejszych parametrów przy ich ustalaniu. Dane te mają aż 17% wpływ na dokładność prognoz pogody. Należy jednak pamiętać, że to są jedynie obawy niepoparte dowodami empirycznymi. Oznacza to, że wpływ sieci 5G pracującej w tym paśmie nie musi wcale negatywnie odbijać się na prognozach.

Zobacz też: Nie chcemy końca szybkiego internetu w Polsce – tak dla 5G!

Pojawia się tutaj jednak inna, niezwykle ciekawa kwestia. Skoro fale radiowe na tej częstotliwości mają nas pozabijać, zamienić w niewolników, sprawić, że krowy przestaną się nieść i tak dalej, to czy to już nie powinno dawno nastąpić? W końcu jesteśmy ciągle narażeni na takie promieniowanie z satelitów meteorologicznych. Na pewno ktoś dość szybko wytłumaczy tę kwestię. W końcu jak wspomniał Adrian, przeciwnicy 5G trzymają rękę na pulsie i śledzą portale, w których pojawiają się wzmianki na ten temat. Zresztą sam miałem już okazję się o tym przekonać, kiedy pisałem, że poziom promieniowania sieci 5G będzie w Polsce pod ścisłą kontrolą.

Sprawdź najnowsze wpisy