Od samego początku istnienia Sklep Play pobierał aplikacje z rzędu: jedna aplikacja jest pobierana, a po zakończeniu procesu to samo dzieje się z następną aplikacją na liście. Jednoczesne pobieranie aplikacji to funkcja, której oczekiwaliśmy już od dawna i nareszcie zaczęła się ona pojawiać.

Pobieranie wielu aplikacji jednocześnie w Sklepie Play

Wiele aplikacji jednocześnie

Brak możliwości pobierania wielu aplikacji jednocześnie wydaje się nie mieć większego znaczenia. Bywa jednak dość męczący w kilku szczególnych sytuacjach. Na przykład kiedy, chcemy pobrać jakąś aplikację jak najszybciej, jednocześnie będąc w trakcie pobierania jakiejś gry o rozmiarze kilku GB. W takim przypadku musimy czekać, aż ta zostanie pobrana, albo anulować jej pobieranie co oznacza sporą stratę czasu oraz energii w baterii smartfona.

Zobacz też: Mogliśmy się tego spodziewać – Google zapowiada nowe Pixele

Okazuje się jednak, że Google testuje właśnie możliwość pobierania wielu aplikacji jednocześnie w Sklepie Play. Funkcja ta jest uruchamiana po stronie serwera Google i nie znamy sposobu na to, żeby ją wymusić. Niektóre osoby mają ją już włączoną, inne muszą na nią jeszcze poczekać. Nie wiadomo niestety, kiedy Google doda tę opcję wszystkim użytkownikom Androida. Biorąc pod uwagę jednak, że testy zaczęły dotyczyć także losowych osób, nie powinniśmy już zbyt długo czekać. Najłatwiejszą metodą jej sprawdzenia jest uruchomienie aktualizacji aplikacji w sklepie. Jeśli będą się one pobierały jednocześnie, oznacza to, że należycie do grona szczęśliwców, którzy już mają tę funkcję aktywną. U mnie niestety wciąż ona nie działa. A jak jest w Waszym przypadku? Czy jest jakaś osoba, która ma już aktywną funkcję pobierania wielu aplikacji jednocześnie?

Źródło: Androidpolice

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.