android oreo pie fragmentacja

Xiaomi nie dotrzymuje obietnicy – Redmi 6 i Redmi 6A bez Androida Pie

Newsy

Xiaomi słynie z częstych i niekiedy zaskakujących aktualizacji, jednak jak się okazuje, tej firmie czasami także powinie się noga. Niestety, ale użytkownicy Redmi 6 (jego recenzję możecie przeczytać na łamach naszego portalu) i Redmi 6A nie będą zadowoleni, bo Xiaomi po prostu nie dotrzymało obietnicy. Właściciele tych smartfonów nie załapią się na wyczekiwaną aktualizację, jednak nie wszystko stracone.

Aktualizacja do Androida Pie dla Redmi 6 i Redmi 6A

xiaomi redmi 6a

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Xiaomi Redmi 6 i Redmi 6A to niezłe smartfony w bardzo przystępnej cenie, które zadebiutowały prawie rok temu z Androidem Oreo na pokładzie. Żadne z tych urządzeń nie otrzymało jeszcze wyczekiwanej aktualizacji do Androida Pie i niestety wygląda na to, że już nie dostaną. Mimo faktu, że nieco po ich premierze na forum MIUI pojawiła się obietnica, że taka aktualizacja z pewnością się pojawi. Jak się okazało, firma po cichu zmieniła status aktualizacji na wstrzymaną. Powód tej decyzji nie został podany, jednak gdy Xiaomi wyda odpowiednie oświadczenie, to na pewno Was o tym poinformujemy.

Zobacz także: W taki sposób przeciwnicy 5G manipulują opinią publiczną

Brak tak dużej aktualizacji jest zdecydowanie przykrą wiadomością, jednak nie jest aż tak źle, jak mogłoby się wydawać. Co prawda Redmi 6 i Redmi 6A nie dostaną Androida Pie, jednak wciąż będą otrzymywać aktualizacje MIUI. Obstawiam, że właściciele tych urządzeń spokojnie mogą się spodziewać MIUI 11, bo gdyby firma całkowicie porzuciła wsparcie dla tych urządzeń, to byłby to prawdziwy strzał w stopę. To po prostu nie ma prawa się wydarzyć.

Źródło: gsmarena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x