Ceny Google Pixel 3a i Pixel 3a XL w Sieci – to jest właśnie klucz do sukcesu?

Łukasz Pająk Newsy 2019-04-15

Często zaznaczam w przedpremierowych plotkach, że oficjalna prezentacja pozostała tylko po to, aby poznać cenę danego urządzenia. Ta zasada ewidentnie nie tyczy się Google. Tak, jak w wielu przypadkach musimy czekać do właściwej konferencji, tak w przypadku Amerykanów to wydarzenie mogłoby nie istnieć. Powód jest błahy i oczywisty i sprowadza się do tego, że poznajemy wszystko na długo przed premierą. Nadchodząca seria tańszych Pixeli nie zapowiada się na specjalny wyjątek. Wiemy już wszystko o wyglądzie, specyfikacji, a teraz na jaw wyszła cena modeli Pixel 3a i Pixel 3a XL.

Ceny serii Pixel 3a pośrednio ujawnione

pixel 3a xl

Nie wiemy jeszcze, kiedy Google zdecyduje się zaprezentować swoje najnowsze modele, ale wiele wskazuje na to, że stosowne wydarzenie jest już coraz bliżej. Zeszłoroczne plotki wskazywały na maj i tej daty bym się na razie trzymał. Jednak skupmy się na cenach, bo to przecież one mają stanowić podstawę sukcesu rynkowego Pixeli 3a. Te zostały ujawnione w Kanadzie i kształtują się następująco:

  • Pixel 3a: 649 CAD (1850 złotych)
  • Pixel 3a XL: 799 CAD (2250 złotych)

Wcześniej pojawiały się plotki w Niemczech, że podstawowa wersja Pixela 3a z 4 GB RAM i 64 GB wbudowanej pamięci dla użytkownika będzie kosztować 450 euro, czyli około 1900 złotych. Tym sposobem, uwzględniając różne przeliczniki, można się właśnie takiej ceny spodziewać. Zważywszy, że pełnoprawne modele, Pixel 3 i Pixel 3 XL, kosztują 999 CAD i 1129 CAD, to Google nie zaskakuje swoimi wycenami.

Zobacz też: Snapdragon 730G – pierwszy układ od Qualcomma dla graczy.

Teoretycznie odmiany z A w nazwie mają oferować dokładnie te same możliwości fotograficzne, co znane nam już oficjalnie smartfony. Różnice w głównej mierze mają sprowadzać się do słabszego układu obliczeniowego (Snapdragon 670 lub 710), mniejszych wyświetlaczy (5,6- i 6 cali) oraz pojawienia się gniazda słuchawkowego.

 

Źródło: GSM Arena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x