Samsung Galaxy Note 3 Neo oficjalnie przedstawiony

2 minuty czytania
Komentarze
samsung galaxy note 3 10

Przez ostatnie kilka tygodni plotki dotyczące nowych urządzeń Samsunga opierają się głównie na nadchodzącym następcy flagowego modelu, czyli oczekiwanym przez dużą grupę fanów Galaxy S5. Jednak do Sieci trafiały także informacje dotyczące tańszej wersji topowego phabletu firmy w postaci Note’a 3 Neo.

Dzisiaj Samsung przerywa milczenie i oficjalnie prezentuje phablet z dobrymi podzespołami, który ma zainteresować większą rzeszę odbiorców ze względu na swoją niższą cenę w stosunku do Note’a 3. Model z dopiskiem Neo tak naprawdę poznaliśmy już wcześniej i dzisiaj Samsung jedynie dopełnił formalności. Tak oto poprzednio przedstawiane specyfikacje oraz zdjęcia znalazły swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości i tym samym dane techniczne Galaxy Note’a 3 Neo prezentują się następująco:

  • 5,5-calowy wyświetlacz Super AMOLED o rozdzielczości 1280×720;
  • aparat: tył 8MPx (z BSI), przód 2MPx;
  • 2GB RAM;
  • 16GB wbudowanej pamięci dla użytkownika;
  • slot na kartę pamięci MicroSD;
  • akumulator o pojemności 3100mAh;
  • wsparcie dla S-Pen;
  • Android 4.3.

Jako że wcześniej pojawiały się informacje o dwóch wersjach tego modelu, tak i potwierdza się to teraz. Phablet standardowy Note’a 3 Neo będzie posiadał 4-rdzeniowy układ taktowany rdzeniem o częstotliwości 1,6GHz (Cortex A7). Z kolei wersja z dopiskiem LTE+, która została ujawniona przez Samsung Polska to model z 6-rdzeniowym układem, gdzie podział obowiązków będzie dzielił się na dwa rdzenie Cortex A15 (1,7GHz) oraz cztery pozostałe Cortex A7 (1,7GHz). Oczywiście dopisek świadczy o wsparciu dla sieci LTE+ (do 150Mbps). Koreańczycy nie ujawnili dokładnych oznaczeń obu układów, ale można się spodziewać, że są to jednostki z rodziny Snapdragon oraz Exynos. Kilka zdjęć porównujących dwa phablety Samsunga z górnej półki:

samsung galaxy note 3 Neo
samsung galaxy note 3 neo 5
samsung galaxy note 3 neo 7
samsung galaxy note 3 neo 4
samsung galaxy note 3 neo 3
samsung galaxy note 3 neo 2
samsung galaxy note 3 neo 6

Całość dostępna będzie w trzech wersjach kolorystycznych: czarna, biała oraz zielona. Póki co Samsung Galaxy Note 3 Neo dostępny jest jedynie w Polsce. Po raz kolejny Koreańczycy wyróżniają nasz kraj na tle innych. Po raz kolejny jest to również sprawa tycząca się serii Note.

źródło: Phone Arena

Motyw