microsoft outlook logo atak hakerzy

Atak na Microsoft Outlook – dane użytkowników zagrożone

Newsy

Poczta internetowa to dzisiaj najważniejsze konto, którego powinniśmy chronić. Oczywiście razem z kontem bankowym, ale skupmy się na tym pierwszym. Niepowołany dostęp do naszego maila może prowadzić do wielu nieprzyjemności i tak naprawdę do kradzieży wszystkiego, co tylko związane z naszą obecnością w Sieci. Dlatego teraz Microsoft Outlook padł ofiarą ataku hakerów. Na szczęście nie mieli oni dostępu do wszystkich danych użytkowników.

Konta użytkowników poczty Outlook zaatakowane przez hakerów — do jakich danych mieli oni dostęp?

microsoft outlook logo atak hakerzy

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Dokładnie od 1 stycznia do 28 marca hakerzy za sprawą luki w usłudze wsparcia mogli uzyskać dostęp do kont w domenach outlook.comhotmail.commsn.com. Firmy lokujące swoje adresy w Outlooku mogą spać bezpiecznie. Niepowołany dostęp sprawił, że hakerzy mogli poznać nasze kontakty, tytuły wiadomości oraz nazwy folderów. Na szczęście załączniki czy też same treści maili pozostały bezpieczne. Podobnie wygląda sytuacja z hasłami, choć Microsoft zaleca ich zmianę. Teoretycznie Amerykanie bezpośrednio informują osoby, które padły ofiarą ataku, więc możecie spodziewać się odpowiedniego komunikatu. Mimo wszystko powtórzę — zmiana hasła jest zalecana dla wszystkich.

Zobacz też: Co czeka nas w Windows 10 May Update?

Microsoft nie podaje szczegółów, ilu użytkowników Outlooka zostało prześwietlonych przez hakerów. Firma na tę chwilę zablokowała dostęp do usługi wsparcia do czasu załatania luki. Tymczasem pamiętajcie, że nawet te dane, które zostały uzyskane przez hakerów, mogą zostać wykorzystane w złych celach. Dlatego warto poinformować najbliższych znajomych o zaistniałej sytuacji.

 

Źródło: The Verge, Microsoft


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x