OnePlus 6T z Windows 10 uruchamia Call of Duty!

Łukasz Pająk Newsy 2019-04-13

Microsoft wielokrotnie próbował otworzyć się na architekturę ARM. Oczywiście pomijam Windows Phone i Windows Mobile. Skupmy się na głównym systemie giganta, czyli po prostu Windowsie. Tak, mieliśmy do czynienia z Windows RT, ale to była porażka. Teraz firma po prostu dostosowała standardowe Okienka do współpracy z architekturą ARM, czego dowodem jest na przykład laptop Huawei ze Snapdragonem 850. Ten ruch Microsoftu otworzył nowe możliwości dla modyfikacji urządzeń z Androidem. Dlatego Windows 10 na OnePlus 6T nikogo nie powinien dziwić.

Windows 10 na OnePlus 6T to dopiero początek

Windows 10 został już przeniesiony na wiele urządzeń z mniejszym lub lepszym skutkiem. NTAuthority ma już jeden tego typu sukces za sobą, gdy uruchomił Windowsa 10 na Pixelu 3 XL. Jego kolejnym celem okazał się OnePlus 6T, a efekty są więcej niż zadowalające. Pomijam już kwestię, że autorowi udało się uruchomić sam system z komputerów. Dodatkowo okazuje się, że wbudowany emulator platformy x86 jest… sprawny! To pozwoliło uruchomić Call of Duty: Modern Warfar 2 z 2009 roku:

Oczywiście dla wielu osób to sztuka dla sztuki. Dla mnie też, bo zapewne nigdy nie przerobię swojego smartfona z Androidem na… smartfona z Windowsem. Okienka w takiej formie lepiej pozostawić na większych wyświetlaczach.

Zobacz też: Chrome na słabym łączu będzie… lepszy!

Jednak powyższa ciekawostka pokazuje, że nasze smartfony to prawdziwe kombajny i już widać, jak nabierają na znaczeniu. To nasz portfel, dostęp do świata, ale też coraz częściej narzędzie pracy i bynajmniej nie mam na myśli rozmów telefonicznych. W końcu tryb pulpitu trafi też do Androida Q.

Źródło: Android Police • Brzdyl

  I co można? A pomyślcie gdyby gierka była na androida stworzona, filmik udowadnia że można spokojnie tworzyć dobre gry na smartfony wcale aż tak gigantycznie nie odbiegające graficznie od tych z PC.

 • Herapix

  Ale ten fon jest połączony kablem z pc xDDD jakieś udostępnianie ekranu to jest- nic więcej

  • teges

   Raczej myszka i klawiatura, ale nigdy nie wiadomo. Coś za dobrze to działa.

 • hejKamil

  Jestem zdania, że takich ludzi powinno się wyszukiwać i powinni oni dostawać dobrze płatną pracę w dobrych firmach. Ludzie robiący coś z pasji udowadniają, że niemożliwe staje się możliwe. Brawo dla tego człowieka!

  • nerlen3

   Myślisz, że Microsoft lub Google nie mają możliwości zrobienia tego co ten gość na filmiku? Gdyby im na tym zależało to na pewno już mielibyśmy winde na swoich telefonach.

   • hejKamil

    Myślę, że ten człowiek powinien być doceniony za to co zrobił 😉

   • hejKamil

    Też sądzę, że wielkie korporacje IT maja wielkie możliwości… 🙂 Tylko co z tego skoro nie korzystają z tego potencjału?! Wracając. Sugeruję, że praca tego człowieka jest godna szacunku 😉

  • Myślisz, że ten koleś ma źle płatną pracę i w złej firmie? Zdecydowana większość projektów w IT opiera się na tym, że ktoś coś zrobił z pasji. Github jest pełen frameworków i bibliotek dostępnych za darmo tylko dlatego, że komuś się nudziło i stwierdził, że się tym pochwali.

   • hejKamil

    Nie wiem kim jest ten człowiek ani jak wygląda jego życie. Szanuję i doceniam to co zrobił

   • hejKamil

    Nie znam tego człowieka. Nie wiem kim jest, nie wiem co robi w fachu. Poprostu jestem pod wrażeniem tego czego dokonał. Tyle, pozdrawiam 🙂

    • Kubaon

     Ja też jestem pod wrażeniem, w pełni Pana popieram. Pozdrawiam

  • piotrplenzler

   Ten człowiek stoi za FiveM, a wcześniej z AlterIWnet. Z pewnością ma kłopot z pracą! 🙂

   • hejKamil

    Modyfikacje o których mówisz to powody do dumy czy raczej nie? Wybacz, nie jestem w temacie 😉

    • piotrplenzler

     Na tyle poważne, że dostawał pisma cease&desist od Activision oraz Rockstar Games:) Ten człowiek stoi za wieloma projektami, a te rzeczy o których wiemy to są tylko pierdoły które robi jako hobby

     • hejKamil

      Dzięki za wytłumaczenie! 😀

 • stark2991

  Gość ogarnia temat.x