Microsoft wielokrotnie próbował otworzyć się na architekturę ARM. Oczywiście pomijam Windows Phone i Windows Mobile. Skupmy się na głównym systemie giganta, czyli po prostu Windowsie. Tak, mieliśmy do czynienia z Windows RT, ale to była porażka. Teraz firma po prostu dostosowała standardowe Okienka do współpracy z architekturą ARM, czego dowodem jest na przykład laptop Huawei ze Snapdragonem 850. Ten ruch Microsoftu otworzył nowe możliwości dla modyfikacji urządzeń z Androidem. Dlatego Windows 10 na OnePlus 6T nikogo nie powinien dziwić.

Windows 10 na OnePlus 6T to dopiero początek

Windows 10 został już przeniesiony na wiele urządzeń z mniejszym lub lepszym skutkiem. NTAuthority ma już jeden tego typu sukces za sobą, gdy uruchomił Windowsa 10 na Pixelu 3 XL. Jego kolejnym celem okazał się OnePlus 6T, a efekty są więcej niż zadowalające. Pomijam już kwestię, że autorowi udało się uruchomić sam system z komputerów. Dodatkowo okazuje się, że wbudowany emulator platformy x86 jest… sprawny! To pozwoliło uruchomić Call of Duty: Modern Warfar 2 z 2009 roku:

Oczywiście dla wielu osób to sztuka dla sztuki. Dla mnie też, bo zapewne nigdy nie przerobię swojego smartfona z Androidem na… smartfona z Windowsem. Okienka w takiej formie lepiej pozostawić na większych wyświetlaczach.

Zobacz też: Chrome na słabym łączu będzie… lepszy!

Jednak powyższa ciekawostka pokazuje, że nasze smartfony to prawdziwe kombajny i już widać, jak nabierają na znaczeniu. To nasz portfel, dostęp do świata, ale też coraz częściej narzędzie pracy i bynajmniej nie mam na myśli rozmów telefonicznych. W końcu tryb pulpitu trafi też do Androida Q.

Źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.