OnePlus zdradza swoją przyszłość – na co tak naprawdę czekamy?

Łukasz Pająk Newsy 2019-04-13

W tym roku OnePlus żyje głównie na zapowiedziach. Coraz bliżej maj, czyli miesiąc premier firmy, a tymczasem jedyne, co oficjalnie wiemy, to fakt, że firma obniżyła ceny OnePlus 6T w Chinach. To już jakiś znak. Ok, czekamy też na droższy model z 5G. Nieoficjalnie, podobno powinniśmy czekać na 3 modele — OnePlus 7, OnePlus 7 Pro i OnePlus 7 Pro 5G. Mimo wszystko prezes firm zdradza jej przyszłość, która ma kształtować się w nowym segmencie.

Przyszłość OnePlus to też telewizory — smartfony po staremu

pete lau przyszlosc oneplus prezes ceo

Pete Lau na spotkaniu ze studentami w Milanie porozmawiał między innymi na temat przyszłości OnePlusa. Z tego spotkania możemy wyciągnąć dwa, główne wnioski. Pierwszy z nich tyczy się składanych smartfonów, których Chińczycy są przeciwnikami. Nie tylko ze względu na cenę, ale też ze względu na fakt, że nie robią one nic specjalnie lepszego w stosunku do tradycyjnych urządzeń. Druga nowość to telewizory, a raczej Smart Display, jak je nazywa Pete Lau. Prezes firmy zauważa, jak obecne piloty są… przestarzałe. Kontrola telewizorów ma zostać odmieniona przez sztuczną inteligencję, która będzie się uczyć naszych zachowań i… Tradycyjna gadka o AI, prawda?

Zobacz też: Co zrobić, gdy telefon jest za cicho?

Tak samo tradycyjnie nie mogło obyć się bez poruszania kwestii 5G i zestawianiu go ze sztuczną inteligencją. Z tego połączenia pojawiać mają się między innymi dodatki do samochodów, ale podobnie jak telewizory, to jeszcze odległa przyszłość. O datach premier z pewnością nie możemy zbyt wiele mówić na tym etapie.

 

Źródło: GSM ArenaPrzewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x