przezroczysty skladany elastyczny wyswietlacz lg patent

Przezroczysty i składany wyświetlacz od LG – taka czeka nas przyszłość?

Newsy

Era składanych smartfonów dopiero się rozpoczyna. Pierwsze wrażenia po poznaniu Samsunga Galaxy Fold i Huawei Mate X są jednoznaczne, czyli nie będą to tanie modele. Przynajmniej, teraz gdy ich produkcja jest ograniczona i są to po prostu egzotyczne propozycje. Jednak konstrukcja elastycznych paneli pozwala na wprowadzanie wiele unikalności. Jedną z nich stanowi przezroczysty i składany wyświetlacz, o którym właśnie przypomniano w kontekście LG.

LG nareszcie otrzymuje patent na przezroczysty i składany wyświetlacz

przezroczysty skladany elastyczny wyswietlacz lg patent

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Od razu muszę zaznaczyć, że LG nie jest pierwszym producentem, który otrzymał tego typu patent. W zeszłym roku informowaliśmy Was o przezroczystym i składanym ekranie od Sony. Tymczasem przyszła pora na wręczenie patentu Koreańczykom. O ironio, bo ten pomysł LG zaproponowało pod koniec 2014 roku. Tak, składany wyświetlacz od LG to nic nowego, a dopiero w tym tygodniu ukazała się publikacja w amerykańskim urządzenie patentowym. Ponad 4 lata firma czekała na to, aby móc w swoich zbiorach chować przezroczysty, składany ekran.

Zobacz też: Asystent Google zaczyna proponować reklamy.

Powyższe rozwiązanie z pewnością jest niecodzienne, ale czy jest praktyczne? To największa obawa, bo w końcu nie na co dzień spotykamy przezierne wyświetlacze. Dominują one w lotnictwie i od pewnego czasu można się z nimi zapoznać w samochodach. Jednak czy mają zastosowanie na rynku mobilnym? To nadal zagadka, która być może nigdy nie zostanie rozwiązana, bo nikt nie powiedział, że LG musi ze swojego patentu skorzystać.

 

Źródło: Phone Arena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x