Samsung Galaxy S7 z aktualizacją do Androida Pie i One UI? Nie tak prędko

Łukasz Pająk Newsy 2019-04-12

Już dawno za nami czasy ślamazarnego TouchWiza. Samsung odrobił pracę domową i ich najnowsza nakładka One UI jest przede wszystkim chwalona. Koreańczycy, jako jedna z niewielu firm, jest chwalona za swoje podejście do obsługi dużych wyświetlaczy. Oczywiście przeładowanie funkcjami sprawia, że wciąż nie jest to demon szybkości w porównaniu do czystych alternatyw. Mimo wszystko razem z Androidem Pie stanowi dobre zestawienie. Czy trafi ono w aktualizacji dla Samsunga Galaxy S7? Internet od tego huczy, ale warto się temu bliżej przyjrzeć.

Czy Samsung Galaxy S7 otrzyma Androida Pie z One UI? Nie liczyłbym na to

samsung galaxy s7 android pie one ui wifi aktualizacja

Do Sieci dostała się informacja, jakoby Samsung Galaxy S7 otrzymał certyfikat Wi-Fi dla oprogramowania Android Pie. Brzmi to wręcz kosmicznie, bo firma nie zapowiadała aktualizacji dla tego modelu. Lista smartfonów, która otrzyma nowy system, jest zamknięta. Niemniej nazwa kodowa SM-G930F wprost wskazuje właśnie Galaxy S7. Tylko żadne źródła nie potwierdzają, że Samsung przynajmniej testuje Androida Pie na ten telefon. Jednak certyfikat to certyfikat, prawda? Tak, ale poszczególne pola wypełniają ludzie, więc najprawdopodobniej ten czynnik zawinił. Certyfikat zapewne powinien otrzymać model SM-G390F, czyli Galaxy Xcover4, który ma zapowiedzianą aktualizację.

Zobacz też: Asystent Google z reklamami!

Tym sposobem sytuacja wygląda prosto. Nic nie wskazuje na to, że Samsung mógłby zrobić tak miłą niespodziankę użytkownikom Galaxy S7. Od takich zadań jest OnePlus, który szykuje Androida Pie dla posiadaczy OnePlus 3 i OnePlus 3T. Do tego dodajmy, że Koreańczycy niedawno zmienili swoje podejście do aktualizacji Galaxy S7. Nowe zabezpieczenia będą rzadziej wydawane.

Źródło: XDA, SamMobile  • Szamajama_Okutasi

    Samsung S7 już od dawna nie ma TouchWiza. Wraz z aktualizacją do Androida 8.0 Oreo w zeszłym roku dostał nakładkę Samsung Experience.

  • regod

    Myśle że, może być coś na rzeczy. Samsung traci klientów na rzecz huawei i taka zagrywka popchnęła by ich bardziej w stronę chwalonego za wsparcie aktualizacjami Apple. Tym sposobem mogliby odskoczyć trochę Chińczykom, którzy depczą im po piętach. Samsung już nie wypuszcza rewolucyjnych rozwiązań na rynku smartfonów więc taka zagrywka miałaby sens żeby wyprzedzić konkurencje. A dla klientów miłe zaskoczenie. Mam nadzieje ze, tak się stanie.

  • Sylwester g

    Xcover miał premierę prawie w tym samym czasiex