google huawei wadliwy nexus 6p bootloop

Huawei i Google się poddają – wadliwy Nexus 6P powodem do zwrotu pieniędzy

Newsy

Pamiętacie jeszcze serię Nexus? Wielcy fani na pewno, ale ta już odeszła i żyjemy z Pixelami. Ostatnie modele, które zostały wyprodukowane dla Google przez Huawei i LG, czyli odpowiednio Nexus 6P i Nexus 5X, cieszyły się dużą popularnością. Niestety, z czasem wielu użytkowników zaczęło zgłaszać problemy. Z czasem okazało się, że Koreańczycy mieli standardowy problem dla siebie z płytami głównymi. Zaskoczeniem okazał się wadliwy Nexus 6P, którego trapił podobny kłopot.

Wadliwy Nexus 6P — Google i Huawei ostatecznie zgadzają się na zwrot pieniędzy

google huawei wadliwy nexus 6p

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Zirytowani właściciele Nexusów 6P pozwali Huawei i Google. Informowaliśmy Was o tym ponad rok temu, aby dzisiaj sąd pozytywnie rozpatrzył omawiane zażalenie. Efekt jest taki, że obie firmy muszą wypłacić 9,75 miliona dolarów użytkownikom, którzy poczuli się pokrzywdzeni. Oznacza to 400 dolarów na osobę. Dla tych, co nie zaangażowali się w sprawę, a też kupili Nexusa 6P, przysługuje… 10 dolarów.

Nexus 5x 6P ostatnia aktualizacja

Wadliwy smartfon był nawet wymieniany przez Google w 2017 roku na Pixele. W międzyczasie specjalistom z XDA udało się rozwiązać wiele problemów w oprogramowaniu. Jednak Amerykanie i Chińczycy najprawdopodobniej nie byli już zaangażowani w rozwój oprogramowania dla omawianego telefonu.

Zobacz też: Aż cztery wersje Galaxy Note10 na horyzoncie!

Tym sposobem wadliwy Nexus 6P, który już nie jest oficjalnie wspierany, ostatecznie może zakończyć swój żywot. Czy Google i Huawei dobrze na tym wszystkim wyszli? Wizerunkowo na pewno nie, ale nie sądzę, aby ta informacja drastycznie wpłynęła na dalsze losy obu firm. Zapewne użytkownicy Nexusa 6P, których dotknęły problemy z wyłączaniem i bootloopami już więcej nie zdecydują się na produkt Huawei lub Google.

 

Źródło: GSM Arena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x