Huawei P40 światowa premiera

Huawei P30 Pro to istny hit w Polsce – kto by się spodziewał?

Newsy

Od serii P30 w wydaniu Huawei spodziewaliśmy się naprawdę wiele. Głównie dlatego, że jej poprzednicy wyznaczyli nowe trendy na mobilnym rynku. Ogólnie zeszły rok był bardzo udany dla Chińczyków, mimo że Amerykanie za wszelką cenę starają się uprzykrzyć im życie. Jednak zejdźmy na ziemię, polską ziemię. Otóż okazuje się, że sprzedaż Huawei P30 Pro w Polsce jest więcej niż dobra i firma ewidentnie ma co świętować.

Sprzedaż Huawei P30 Pro w Polsce rzuca na kolana

huawei p30 pro konkurencja

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Huawei P30 Pro sprzedał się w Polsce trzykrotnie lepiej niż P20 Pro. To główna myśl informacji prasowej, jaką chcą się z nami podzielić Chińczycy. Dane te dotyczą pierwszych dwóch tygodni sprzedaży. Jednak nie tylko tym firma się chwali. Otóż udział Huawei na naszym rynku wzrósł w 2018 roku do 29,5% z 21,8% w poprzednim okresie. Niemalże co trzeci smartfon jest właśnie od tej firmy. Polacy coraz chętniej kupują droższe smartfony (powyżej 600 euro). Przynajmniej tyczy się to Huawei, które w tym sektorze zanotowało wzrost z 4,2% do 16,5%. Informacyjnie, dane zostały zgromadzone przez GfK Polonia.

Zobacz też: TERREG przegłosowany, czyli cenzura internetu coraz bliżej.

Oczywiście firma nie tylko cieszy się z ilości, ale też z wartości sprzedawanych smartfonów. W tym aspekcie producent osiągnął 27% w 2018 roku w stosunku do 19,4% w 2017 roku. Dla segmentu ponad 600 euro wzrost jest z 3,7% do 14,8% dla analogicznych okresów. Czy kogokolwiek te wyniki dziwią? Co jak co, ale Huawei zrobił ogromny postęp, wyrobił swoją markę, podczas gdy łatka firmy z Chin nie stanowi już żadnej obelgi. Oczywiście nie można zapominać o różnorakich problemach, ale tych nie ustrzeże się żaden producent.

 

Źródło: informacja prasowa


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x