portfel google

Ktoś się podszywa pod portfel Google. Miejcie się na baczności

Newsy

W styczniu, Google uprościł swoją ofertę płatności, łącząc Android Pay i Google Wallet w Google Pay. Nowa aplikacja uprościła użytkownikom zarządzanie płatnościami, dzięki ujednoliconej platformie, która pozwala im płacić za pomocą telefonu, ale także przez przeglądarkę internetową.

Portfel Google i wielkie oszustwo

portfel google

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

Pomimo tego ruchu, przestarzała usługa wydaje się wracać do życia, w dość intrygujący sposób. Kilku użytkowników zgłosiło otrzymywanie powiadomień o tym, że portfel Google otrzymał dostęp do ich konta Google. Nie jest jasne, skąd te powiadomienia pochodzą, ale wskazują one, że aplikacja pochodzi od niezidentyfikowanego programisty, a pozwolenie zostało udzielone za pomocą nierozpoznanego urządzenia o nieznanej lokalizacji. Aplikacja ma dostęp do płatności Google, co wskazuje, że może to być oszustwo próbujące uzyskać dostęp do szczegółów poszczególnych osób.

Zobacz też: Oppo Reno 5G to pierwszy taki smartfon w Europie

Google potwierdziło, że jest świadome tego problemu i bada go, nie podając dalszych szczegółów. W międzyczasie zdecydowanie zaleca się cofnięcie tych fałszywych zezwoleń Google Wallet z konta Google osobom, które zostały zaatakowane. Ponadto zmiana hasła i sprawdzanie, czy nie ma podejrzanych działań w Google, a także w instytucjach finansowych również byłoby dobrym pomysłem. Jak widać, nie istnieje bezpieczna metoda płatności, ale najważniejszym elementem w tym przypadku okazała się czujność użytkowników Google Pay. Pozostaje mieć nadzieję, że osoba stojąca za tym atakiem nie narobi większych szkód.

Źródło: androidpolice


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x