sprzedaż oppo reno 10x zoom

Oppo Reno 5G to pierwszy taki smartfon w Europie

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Wczoraj oficjalnie poznaliśmy Oppo Reno i Oppo Reno 10x Zoom Edition. Tak, pojawiły się dwa modele, ale tak naprawdę to oficjalnie poznali je Chińczycy. Mimo wszystko już nikt nie udaje, że są to w pełni nieznane smartfony. O ile ich premiera w Europie dopiero przed nami, tak producent przedstawia kolejną propozycję, Oppo Reno 5G, która już w pełni nastawia się na przyszłość i pokrywa ze wszelkimi zapowiedziami z Mobile World Congress.

Oppo Reno 5G kolejną nowością dedykowaną Europejczykom

oppo reno 10x zoom edition specyfikacja cena premiera wyglad

Do Barcelony Oppo przyjechało w głównej mierze z zapowiedziami. Firma pokazała swoją technologię aparatu z peryskopem i zapowiedziała innowacje związane z 5G. Samo zaangażowanie już robiło wrażenie, a jego urzeczywistnieniem jest właśnie Oppo Reno 5G. To tak naprawdę Reno 10x Zoom Edition z modułem Snapdragon X55, który umożliwia poznanie technologii nowej generacji. Producent mówi wprost, że to pierwszy smartfon z dostępem do sieci 5G w Europie. Oczywiście wcześniej poznaliśmy wiele innych propozycji, ale w kontekście Starego Kontynentu są to ciekawostki.

Zobacz też: Co się zmieniło w drugiej wersji testowej Androida Q?

Oppo Reno 5G na początku będzie dostępny w Szwajcarii, gdzie firma ogłosiła współpracę z operatorem Swisscom. Sprzedaż rozpocznie się w maju, aby w kolejnych miesiącach pojawiać się na kolejnych, wybranych rynkach. Co z Polską? To na razie tajemnica, ale bardzo możliwe, że więcej poznamy już 24 kwietnia w Zurychu. Wtedy też planowana jest europejska premiera serii Reno.

Źródło: informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy