5G szansą dla rynku smartfonów

5G w iPhone’ach pod znakiem zapytania. Huawei wybawcą?

Newsy

Jakiś czas temu Paweł pisał, że 5G w iPhone’ach stoi pod znakiem zapytania. Jest to spowodowane faktem, że Samsung i Qualcomm nie dostarczą firmie z logiem nadgryzionego jabłka modemów 5G. Z tego też powodu Amerykanie zostali na lodzie. Co prawda na rynku jest jeszcze Intel, ale prace nad modemem 5G tej firmy mają zostać ukończone dopiero po 2020 roku, co Apple z pewnością nie jest na rękę. Jak się jednak okazuje, nie wszystko stracone – pojawił się wybawca.

5G w iPhone’ach – Huawei uratuje sytuacje?

5G

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Gigant z Cupertino chce wprowadzić na rynek iPhone’y z 5G już w przyszłym roku. Firma ma zatem dylemat, czy zainwestować grube pieniądze w opracowanie własnego modemu czy postawić na gotowe już rozwiązanie Huaweia. Jak donosi serwis Engadget, Chińczycy są chętni by nawiązać z Apple współpracę. Biorąc pod uwagę obecną sytuację Amerykanów, najprawdopodobniej przystaną oni na propozycję. Firma raczej nie postawi na stworzenie własnego modemu, bo po prostu nie wyrobiłaby się w czasie. Opracowanie swojej technologii to jedno, a testy, które mogą trwać naprawdę długo, to drugie.

Zobacz także: Google potwierdziło Pixela 3a. Czekamy na premierę

Jeśli umowa dojdzie do skutku, to Huawei może liczyć na naprawdę pokaźne zyski, dzięki czemu zarobki firmy jeszcze bardziej poszybują w górę. Warto przypomnieć, że przychód Huaweia za cały 2018 rok wyniósł prawie 110 miliardów dolarów. Po nawiązaniu współpracy z Apple, liczby te z pewnością urosną jeszcze bardziej.

Źródło: gsmarena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x