Tańsze składane wyświetlacze? To tylko kwestia czasu

mm Paweł Maretycz Newsy 2019-04-09

Firma BOE, główny dostawca wyświetlaczy dla Huaweia, od niedawna jest także największym producentem wyświetlaczy na świecie, po tym, jak zdetronizowała LG na pozycji lidera. Natomiast wiceprezes BOE, Zhang Yu ogłosił, że składane smartfony staną się bardziej przystępne cenowo.

BOE wyprodukuje tańsze, składane wyświetlacze

składane wyświetlacze

Jeśli chodzi o składane smartfony, to bardzo prawdopodobne jest to, że mówimy o technologii przyszłości. Oczywiście wciąż istnieje szansa, że rozwiązanie to okaże się jedynie ślepą uliczką. Wszystko zależy od tego, jak konsumenci przyjmą najnowsze rozwiązanie, oraz od… Apple. Jeśli chodzi o popularyzację nowych rozwiązań, amerykańska firma jest naprawdę dobra, chociaż nie wszystkie z nich spotkały się z pozytywnym przyjęciem przez społeczność skupioną wokół rynku mobilnego, jak na przykład notch.

Zobacz też: Wiemy, kiedy spodziewać się ASUS ROG Phone 2

Jednak nie oznacza to, że Apple przesądzi o sprawie. W końcu oni także często korzystają z rozwiązań spopularyzowanych przez inne firmy. W tym jednak celu potrzebujemy tańszych składanych smartfonów. Niestety, ale ceny Samsunga Galaxy Fold oraz Huawei Mate X są porażające, nawet dla mieszkańców krajów ze znacznie wyższymi zarobkami niż Polska. Wiceprezes BOE jednak obiecuje, że już w 2021 roku będziemy mogli kupić smartfony ze składanym wyświetlaczem za około 1500 USD. Nadal są to wysokie sumy, jednak zbliżone do obecnej flagowej półki. Jeśli zaś chodzi o producenta, który jako pierwszy zaprezentuje takie urządzenie, to na myśl przychodzi Huawei. Chińska firma już niejednokrotnie udowodniła, że potrafi zaproponować innowacyjne rozwiązania stosunkowo niskiej cenie. Nie zapominajmy także, że jest największym partnerem BOE na rynku mobilnym.

Źródło: gsmarena

x