Zdalny pulpit jest niezwykle użyteczną opcją. Pozwala on na pracę na zaawansowanej stacji roboczej za pośrednictwem zdalnego terminala. Dzięki takiemu rozwiązaniu nawet będąc na wyjeździe możemy pracować z pełną wydajnością, nawet na skromnym ultrabooku, pod warunkiem, że mamy dostęp do internetu.

Pulpit Zdalny Chrome dostosuje się do wyświetlacza

pulpit zdalny chrome

Funkcja ta co prawda jest dostępna w Windowsie 10, jednak jedynie w wersji Pro, której licencja jest znacznie droższa. Nie dziwi więc popularność alternatyw wśród osób, które potrzebują dostępu do swojej stacji roboczej zdalnie, nie chcąc przy tym przepłacać. Jedną z nich jest Pulpit Zdalny Chrome, który umożliwia pracę za pośrednictwem urządzenia obsługującego aplikacje Androida na deskoptach. Dzięki niemu możemy więc pracować nie tylko na smartfonach i tabletach, ale także na Chromebookach obsługujących aplikacje Androidowe.

Zobacz też: [Recenzja] Huawei Matebook 13 – idealna para ze smartfonem?

Oczywiście zdalna praca na smartfonie niesie ze sobą wiele problemów. W końcu mamy do dyspozycji niewielki ekran, który wyświetla zupełnie niedostosowany do niego pulpit. Co gorsza, wyświetlany obraz jest w takich samych proporcjach jak nasz monitor. Okazuje się jednak, że Google pracuje nad rozwiązaniem tego ostatniego problemu. W najnowszej aktualizacji dostaliśmy opcję dostosowania proporcji ekranu do ekranu smartfona. Nie robi ona nic. Jednak jej obecność zdradza, że prace nad implementacją tej funkcji trwają. Co prawda jest to dość niszowa aplikacja, jednak na pewno wiadomość ta uszczęśliwi wszystkie osoby, które z niej korzystają.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.