Zdjęcia i specyfikacja Siriusa – aktualny zbiór plotek dotyczących nadchodzącego topowego modelu Sony

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy
Sony Sirius Xperia 10

Seria Xperia jest jedną z najstarszych rodzin smartfonów. Poznaliśmy ją blisko 6 lat temu za sprawą modelu X1 z Windows Mobile. Z czasem jednak ówczesny Sony Ericsson postanowił zmienić przewodni system operacyjny i tym samym zaczęły pojawiać się słuchawki z Androidem. Tak oto Sony nie poprzestaje rozwoju tej marki, która niedługo może doczekać się kolejnego reprezentanta.

Tym przedstawicielem ma być tajemniczy model ukryty pod nazwą kodową Sirius, o którym pierwszy raz usłyszeliśmy na chwilę po premierze Xperii Z1. W pierwszej fazie plotek, nadchodzący smartfon miał być następcą flagowego modelu Sony. Dzisiaj coraz częściej padają słowa, że będzie to jego rozszerzenie: Xperia Z1L, aczkolwiek nazwa Z2 wciąż w Internecie przywoływana jest do Sirius. Ujawnione dotychczas dane techniczne tego modelu mogą dawać większe prawdopodobieństwo pierwszej wymienionej wersji wydarzeń, gdyż nie różnią się znacząco od Xperii Z1 i prezentują się następująco:

  • Qualcomm Snapdragon 800 z 3GB RAM;
  • wyświetlacz 5,2-cala FullHD IPS;
  • 32GB wbudowanej pamięci;
  • Android 4.4 KitKat.

Ostatni punkt szerzej opisał Krzysiek w newsie dotyczącym odmienionego oprogramowania Sony. Niemniej jednak, również design Siriusa trafił już do Internetu. Xperia Z1L/Z2 prezentuje się następująco:

Sony Sirius Xperia
Sony Sirius Xperia4
Sony Sirius Xperia 7
Sony Sirius Xperia 6
Sony Sirius Xperia 8
Sony Sirius Xperia 9
Sony Sirius Xperia 2
Sony Sirius Xperia 3
Sony Sirius Xperia 5
Sony Sirius Xperia 11

Największym plusem w budowie Siriusa zdecydowanie będą ramki w okół wyświetlacza, które wyraźnie zostały zmniejszone, a ten element doskwierał znacznej ilości potencjalnych użytkowników. Premiera nadchodzącego topowego modelu Sony wciąż jest typowana na czas trwania targów Mobile World Congres, które rozpoczną się pod koniec lutego.

źródło: Phone Arena

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy