Aplikacje HTC znikają ze sklepu Google Play

Paweł Maretycz Newsy 2019-04-08

O zniknięciu HTC z rynku smartfonów oraz o tym, że firma znajduje się w poważnych tarapatach, czytamy już od wielu ładnych lat. W międzyczasie powstawały i kończyły istnieć takie platformy jak bada OS czy trzy wariacje na temat mobilnego Windowsa. HTC trwa nadal.

Aplikacje HTC znikają

aplikacje htc

W ostatnim czasie zaczynają jednak dziać się niepokojące rzeczy z aplikacjami Tajwańskiego producenta w sklepie Google Play. Oczywiście daleki jestem od twierdzenia, że jest to spowodowane rychłym zniknięciem producenta z rynku, albo pogłębieniem się jego problemów. Faktem jest jednak to, że aplikacji tych jest coraz mniej. W pierwszej kolejności ze sklepu zniknął Sense Home launcher i aplikacja odpowiedzialna za kontakty. Następnie zauważono brak takich aplikacji jak:

  • Odtwarzacz wideo HTC Service
  • HTC Calendar
  • HTC Dot View
  • HTC Mail
  • HTC Car
  • HTC Speek
  • HTC Ice View

Zobacz też: Asystent Google z reklamami – czas zacząć zarabiać

Kilka z usuniętych aplikacji nie było aktualizowanych od miesięcy, więc jest prawdopodobne, że po prostu nie były one już używane i dlatego utrzymywanie ich w sklepie Google Play nie miało już sensu. Jednak aplikacje takie jak Mail, Contacts i People są kluczowymi aplikacjami zainstalowanymi w smartfonach HTC, więc ich zniknięcie jest dość dziwne. Być może HTC postanowiło zrezygnować z własnych aplikacji i zdecydować się na wykorzystywanie tych od Google. Dzięki takiemu zabiegowi mogliby publikować aktualizacje do najnowszych wersji Androida znacznie szybciej. Nie zapominajmy, że podobną strategię obrała Nokia. Możliwe więc, że Tajwański producent postanowił się wzorować na dawnym hegemonie rynku, licząc że podobnie jak on będzie dzięki temu w stanie powrócić na rynek.

Źródło: androidpolice


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x