LG G Flex 003Tak już jakoś jest w tym technologicznym świecie, że większość najciekawsze premiery związanych z elektroniką użytkową ogranicza się do terytorium Stanów Zjednoczonych. Przykładem tego typu polityki jest między innymi firma LG, która udostępniła do sprzedaży elastyczny model G Flex tylko i wyłącznie Amerykanom. Na całe szczęście Koreańczycy nie zapomnieli o mieszkańcach Starego Kontynentu i wczoraj zapowiedzieli premierę innowacyjnego telefonu w Europie.

Smartfon LG z zakrzywionym ekranem ma być dostępny już od lutego w dwudziestu europejskich krajach. Wśród nich znajdą się na pewno takie państwa jak Wielka Brytania, Niemcy, Francja, Włochy, Szwecja i Austria. Reszta składu zostanie ogłoszona w niedalekiej przyszłości przez koreański koncern. Miejmy jednak nadzieję, że znajdzie się tam także i nasz kraj.

G Flex charakteryzuje się zakrzywionym ekranem P-OLED o przekątnej sześciu cali i rozdzielczości 720p. Smartfon wyróżnia się również tylną obudową, która została wykonana ze specjalnego rodzaju gumy, posiadającej właściwości regeneracyjne. Pod samą obudową koreańscy inżynierowie umiejscowili standardowe dla obecnych flagowców podzespoły. Wśród nich między innymi czterodzeniowy procesor Snapdragon 800, 2GB pamięci RAM, 32 GB pamięci wewnętrznej oraz akumulator o pojemności 3500 mAh.

Poza informacjami na temat dostępności w kilku krajach, nie ma żadnych przecieków dotyczących ceny G Flexa w sprzedaży detalicznej. Z całą pewnością można spodziewać się, że nie będzie ona należała do najniższych i w naszym kraju prawie na pewno przekroczy magiczną barierę 3000 złotych. Czy uważacie, że warto tyle zapłacić za wygięty ekran?

źródło: phonearena.com
Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Krzysztof Czerwiec