Snapchat kojarzy nam się głównie z medium społecznościowym, w którym wpisy możemy odczytać jedynie raz. Urok takiego rozwiązania porwał miliony osób na świecie, dzięki czemu usługa stała się niezwykle popularna. Snap, firma stojąca za aplikacją chce nam udowodnić, że stać ją na wiele więcej.

Snap Games, Snap Originals i Snap Kit

Snap, firma stojąca za siecią społecznościową i usługami Snapchat, ogłosiła szereg nowych funkcji, które pojawią się w aplikacjach mobilnych w najbliższych tygodniach. Podczas Snap Partner Summit, firma  ujawniła dwa nowe programy, które będą dostępne dla wszystkich użytkowników Snapchat: Snap Games i Snap Originals. Kolejny ważny komunikat dotyczy ważnych ulepszeń popularnych filtrów Snap Lenses. Ponadto, nowy zestaw narzędzi programistycznych zgrupowanych razem jako Snap Kit, pozwoli programistom na włączenie funkcjonalności Snapchat bezpośrednio do ich aplikacji.

Snap Games

Zacznijmy jednak od pierwszej ważnej funkcji, do której użytkownicy Snapchat będą mieli dostęp już wkrótce: Snap Games. Nowa funkcja będzie dostępna bezpośrednio z paska czatu w aplikacji Snapchat na urządzeniach z systemem Android i iOS. Będzie to zintegrowana funkcja z komunikatorem. Umożliwi ona sprawdzenie, w co grają nasi znajomi, oraz dołączenie do ich rozgrywki w dowolnej chwili, jak i nawiązanie czatu głosowego. Początkowo, Snap Games będą dostępne z sześcioma grami mobilnymi: Bitmoji Party, Tiny Royale, Snake Squad, C.A.T.S. Drift Race, Zombie Rescue Squad i Alphabear Hustle.

Zobacz też: Pocophone F1 z dużą aktualizacją, która daje mu nowe życie

Snap Originals

Snap Originals to seria pokazów, takich jak filmy dokumentalne, komedie i nastoletnie dramaty, które, jak sama nazwa wskazuje, będą tworzone wyłącznie na potrzeby Snapchata. Snap wspomina również, że ta oryginalna treść będzie wyraźnie wyróżniać się od reszty z powodu sposobu, w jaki są opowiadane, dostosowując się do filozofii działania całego serwisu.

Źródło: phonearena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.