Obraz w obrazie w YouTube dostępny już poza USA

mm Paweł Maretycz Newsy 2019-04-06

YouTube w tle jest jedną z najbardziej wyczekiwanych opcji przez użytkowników aplikacji mobilnej. Z wielu powodów się jej nie doczekamy. W końcu producentom muzycznym umieszczającym pliki na serwisie zależy na tym, żeby promować utwory, a nie udostępniać je ludziom za darmo. Wszystko jednak wskazuje na to, że dostaniemy niedługo inną, także niezwykle istotną funkcję w darmowej wersji.

YouTube obraz w obrazie

youtube obraz w obrazie

Od lat użytkownicy mobilnej aplikacji YouTube domagają się takich samych wrażeń podczas oglądania filmów na smartfonach i tabletach, jak i na komputerze. W końcu na komputerach możemy oglądać filmy i w tym samym czasie grać  w gry, edytować dokumenty, przeglądać internet czy obsługiwać inne aplikacje działające w oknach. W przypadku komputerów wydaje się to zwyczajnie naturalne. Natomiast na smartfonach opcje te są dostępne jedynie dla osób płacących abonament.

Zobacz też: Ciemny tryb w Windows 10, Microsoft Office, Edge – jak włączyć?

Tak wyglądała sytuacja do połowy 2018 roku. Wtedy też użytkownicy YouTube zaczęli zauważać, że mają obraz w obrazie, nawet nie płacąc abonamentu. Później Google potwierdziło, że funkcja ta jest dostępna tylko dla użytkowników amerykańskich. Okazuje się jednak, że coraz więcej osób także z Europy donosi, że taka funkcja jest u nich dostępna. Najprawdopodobniej więc z czasem gigant ma zamiar udostępnić tę funkcję także globalnie. Strona wsparcia Google nadal wspomina tylko o niepłacących amerykańskich użytkownikach, jednak informacja na niej mogła jeszcze nie zostać zaktualizowana. Z moich obserwacji wynika, że funkcja nie trafiła jeszcze do Polski. Możliwe jednak, że nie jest jeszcze dla mnie dostępna, a ktoś inny może już jej używać. Dlatego mam do Was pytanie: czy obraz w obrazie działa na waszych smartfonach?

Źródło: androidpolice

 


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x