Meizu szykuje się do podboju Europy

1 minuta czytania
Komentarze
meizu x

Meizu jest typową chińską firmą z jedną cechą wyróżniającą ją na tle rodzimej konkurencji – ich produkty są ponadprzeciętne. To powoduje, że producent słuchawki MX3 może chwalić się nowymi rekordami sprzedaży przy okazji rozpoczęcia sprzedaży kolejnego modelu. Tym samym Chińczycy chcą rozszerzyć swoją działalność na nowe kontynenty.

Osoby wysoko postawione w Meizu niedawno zapowiedziały, że firma planuje oficjalnie pojawić się na amerykańskim rynku. Ma to nastąpić dopiero w trzecim kwartale bieżącego roku i wtedy też obywatele Stanów Zjednoczonych będą mogli nabyć wspomniany wcześniej flagowy obecnie model MX3. Okazuje się jednak, że to nie koniec rozwoju chińskiej firmy. Nadchodzące targi Mobile World Congres w Barcelonie mają ujawnić plany Meizu dotyczące Europy. Wtedy też zostaną sprecyzowane konkretne państwa, w których będzie można oficjalnie zakupić chińskie produkty cechujące się wysoką wydajnością w zamian za niską stawkę. Oczywiście ta ostatnia wartość zapewne nie będzie tak atrakcyjna, co w Chinach i tym samym atrakcyjność firmy może na tym minimalnie ucierpieć.

Mając na względzie zapowiedziany model Meizu MX4, który najprawdopodobniej będzie jednym z najwydajniejszych urządzeń w swojej cenie to nawet jeżeli Polska nie znajdzie się na liście wspieranych państw to i tak Polacy będą mieli ułatwione zadanie na zakup smartfonów tego chińskiego producenta.

źródło: Phone Arena

Motyw