Pozew zbiorowy przeciwko Apple. Przyczyną znowu są baterie

Paweł Maretycz Newsy 2019-04-06

Wokół Apple urósł pewien mit niezawodności i bezproblemowego działania. Wielu zwolenników giganta uważa, że ich sprzęty się nie psują, nie mają wad oraz są bezproblemowe. Twierdzą także, że ludzie zgłaszający problemy albo sami są ich przyczyną, albo po prostu kłamią, żeby zdyskredytować Apple.

Apple Watch pozew zbiorowy

apple watch pozew

Prawdą jest jednak to, że Apple jest zwyczajnym producentem elektroniki. Ich sprzęt jest tak samo podatny na uszkodzenia i wady fabryczne jak ten konkurencji. Jednak z powodu tych szkodliwych mitów o niezawodności każdy przypadek, kiedy mamy do czynienia z wadami w produktach Apple znacznie mocniej przykuwa uwagę. Nie pomagają działania firmy, która jest znana z tego, że zaprzecza jakimkolwiek problemom i obarcza odpowiedzialnością za nie użytkowników. Pamiętacie zapewne aferę, ze źle trzymanym iPhone 4?

Zobacz też: Telenowela powraca – smartwatch od Google, czyli Pixel Watch nadchodzi

W tym przypadku sytuacja jest jednak mniej wesoła. Problemem są uszkodzone baterie w Apple Watch. W najlepszym przypadku uszkodzenie kończy się wypadnięciem ekranu z obudowy. Wtedy wystarczy tylko wymienić baterię na nową i sprzęt znów działa. W nieco gorszych wypadkach dochodzi do uszkodzenia całej elektroniki w sprzęcie. Niestety, nie brakuje także przypadków, które kończą się poparzeniami użytkowników Apple Watch. Apple teoretycznie przyznaje się do winy. Uruchomiło nawet program naprawczy dla właścicieli uszkodzonych urządzeń do nawet trzech lat po zakupie, więc obowiązuje on nawet dwa lata po zakończeniu gwarancji producenta. Rzeczywistość jednak nie wygląda zbyt różowo. Właściciele uszkodzonych Apple Watchy często są odsyłani z kwitkiem, ponieważ serwis stwierdza, że są to uszkodzenia mechaniczne spowodowane niewłaściwym użytkowaniem urządzenia. Z tego też powodu osoby, które spotkały się z odmową naprawy urządzenia, złożyły pozew zbiorowy w sądzie w New Jersey. Domagają się w nim odszkodowania dla każdej osoby, której urządzenie uległo uszkodzeniu na skutek uszkodzenia baterii. Nie jest to oczywiście pierwszy pozew zbiorowy złożony przeciwko Apple.

Źródło: macrumors


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x