Wokół Oppo Reno narosło już sporo kontrowersji. Znaczna część z nich wynika przede wszystkim z dość agresywnej reakcji producenta na źródła przecieków dotyczących nadchodzącego smartfona. Być może gdyby opinie na temat nietypowego mechanizmu aparatu były pozytywne, producent zachowywałby się w tej kwestii mniej agresywnie.

Oppo Reno Lite

oppo reno lite

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Mimo to Oppo nie odpuszcza linii Reno. Tak przynajmniej wynika z najnowszego przecieku, który mówi o tańszej wersji nadchodzącego flagowca — Oppo Reno Lite. Ta zapowiada się niezwykle interesująco. Spójrzmy na jego domniemaną specyfikację:

  • 6,5-calowy wyświetlacz Full HD+ wykonany w technologii AMOLED
  • Snapdragon 710
  • 8 GB RAM
  • 128 GB pamięci masowej
  • Podwójny aparat 16 Mpix z czujnikiem głębi 2 Mpix
  • Aparat selfie 16 Mpix
  • Color OS oparty na Androidzie 9.0 Pie
  • Bateria 3680 mAh

Zobacz też: Huawei chce wyprzedzić Apple i Samsunga jeszcze w tym roku!

Jeśli przecieki się potwierdzą, to będziemy mieli do czynienia z niezwykle ciekawym urządzeniem. Nie jeden tegoroczny flagowiec ma mniej pamięci operacyjnej. Zastosowanie wyświetlacza AMOLED o takiej rozdzielczości także przywołuje na myśl raczej wyższą półkę. Jedynym rozczarowaniem tutaj może być jedynie moduł aparatu. Niestety, nie jest to raczej średniak dedykowany fanom fotografii mobilnej. Z drugiej jednak strony rozdzielczość i liczba modułów aparatu to nie wszystko, o czym może świadczyć chociażby Pixel 3. Niestety, nie wiemy jak będzie wyglądało nadchodzące urządzenie. Najprawdopodobniej będzie to jednak klasyczna konstrukcja ze wcięciem w ekranie, a nie bezramkowiec z mechanizmem wysuwanej kamery jak ma to miejsce we flagowcu.

Źródło: gsmarena




Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.