qualcomm_logo2.standardQualcomm, producent procesorów obecnych w wielu smartfonach z Androidem na pokładzie, niezbyt dobrze chroni swoje dane na temat przyszłych produktów, dzięki czemu wiemy jak mniej więcej wyglądają plany firmy na następne lata.

Nowe procesory oparte na architekturze „Krait” będą mogły osiągać prędkości do 2.5 GHz zużywając jednocześnie mniej niż dotychczas energii.

qualcomm 
qualcomm2

Jak widzimy powyżej, najnowsze procesory jedno-, dwu- i czterordzeniowe osiągać mają prędkości do 2.5 GHz, posiadać dwu- lub czterordzeniowe procesory graficzne i, co ważne przy coraz to nowszych tabletach, wspierać zarówno rozdzielczość Full HD, jak i technologie 3D. Najważniejszą jednak zaletą nowych procesorów ma być do 75% niższe zużycie energii, szczególnie ważne przy urządzeniach mobilnych. Pierwsze Snapdragony nowej generacji pojawią się pod koniec 2011 roku, co znaczy, że w telefonach/tabletach zobaczymy je dopiero w 2012. 
Co więcej, Android i inne systemy mobilne na razie mają problem z pełnym wykorzystaniem już dostępnych dwurdzeniowych procesorów, dlatego tak ogromne taktowanie procesora dużo nie da, dopóki software nie nadgoni tych innowacji.

Źródło: phandroid.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Maciej Rebajn