Pojawiają się już pierwsze urządzenia z modułami 5G, kolejne kraje zgłaszają gotowość na uruchomienie infrastruktury, a tymczasem w Polsce… Mamy 5G Ready od Playa i walki przeciwko tej technologii w obawie o zdrowie ludzi. Dziki zachód? Po prostu kolejna generacja antyszczepionkowców i fanów teorii spiskowych. Politykom jest to na rękę, bo istotne sprawy rozwoju technologii łączności można odsunąć na bok. Jednak dla tych, którzy chcą iść z duchem czasu, to bynajmniej nie jest dobra sytuacja.

Tak dla 5G, czyli petycja do polityków — nie blokujcie rozwoju internetu

5G

Raport państwowego Instytutu Łączności jest jednoznaczny — jeśli dalej chcemy korzystać z Internetu, to musimy zmienić prawo. Obecne ograniczenia dopuszczalnych poziomów pola elektromagnetycznego sprawiają, że operatorzy nie są w stanie przeskoczyć pewnych granic. To z kolei prowadzi do tego, że w ciągu 2-3 lat możemy być świadkiem tak zwanego blackoutu. Innymi słowy, liczba użytkowników bezprzewodowych sieci rośnie tak szybko, że dostępna przepustowość nie ma możliwości sprostać rosnącym wymaganiom. Mało tego, bo idąc dalej, grozi nam wręcz… cofnięcie się w rozwoju. Większa liczba użytkowników, podłączana do tych samych stacji, sprawi, że nawet oglądanie filmów na YouTubie będzie utrudnione.

huawei 5g predkosc siec

Oczywiście ja uogólniam, aby nie przepisywać wspomnianego raportu. Jestem świadomy, że zwiększanie dopuszczalnych poziomów elektromagnetycznych brzmi… jak płachta na byka w stosunku do ślepych przeciwników 5G. Jednak już niejednokrotnie potwierdzano, że standardy dostosowane do tej technologii zostały szczegółowo przebadane i są zalecane przez Światową Organizację Zdrowia. Wszystko po to, aby sprostać wymaganiom użytkowników.

 

Nie śmiej się z przeciwników 5G, a walcz z nimi

sieć 5g

Autorzy petycji, do której udziału Was zachęcam, słusznie zauważają, że głośne protesty mogą stanowić podstawę do obaw polityków. Odbijają się one echem w świecie i mogą być podstawą do manipulacji, co już niejednokrotnie udowadniano. Tymczasem co robią osoby, które chcą 5G i śmieszy ich postępowanie przeciwników tej technologii? W skrócie siedzą cicho. Dlatego naprawdę zachęcam, aby wziąć udział w petycji i poprzeć apel kierowany do Ministra Cyfryzacji w sprawie rozwoju szybkiego internetu mobilnego w Polsce.

Zobacz też: Czy iPod Touch nowej generacji ma w ogóle sens?

Często narzekamy na to, że operatorzy zwlekają z wprowadzaniem nowych technologii w naszym kraju. Nie zawsze jest to związane z ograniczeniami w prawie, ale tym razem tak najzwyczajniej w świecie jest. Jeśli chcemy poznać wszelkie zalety 5G w postaci rozwoju Internetu Rzeczy, znacznego ograniczenia opóźnień oraz przede wszystkim wyższego transferu, to… powtórzę się, ale ponownie zachęcam do podpisania petycji. Pamiętajmy, że odgórne podejście, że to i tak nic nie da, to pierwszy krok do porażki. Powiedzenie w ten sposób tak dla 5G w Polsce nic nie kosztuje i nie wiąże się z żadnymi opłatami czy też jakimkolwiek wysiłkiem. Jedyne, co trzeba spełnić, to wymagania wiekowe — trzeba mieć ukończone 16 lat.

 

Źródło: il-pib.pl, petycjeonline

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.