huawei plany

Huawei chce wyprzedzić Apple i Samsunga jeszcze w tym roku!

Newsy

Niedawno informowałem Was, że minęło dokładnie 7 lat, odkąd Samsung stał się liderem mobilnego rynku. Po 14 latach została zdetronizowana Nokia. Czy dokładnie połowa tego czasu to okres, przez który będą panować Koreańczycy? Taką nadzieję ma Huawei, które właśnie przedstawiło swoje cele na 2019 rok. Wyprzedzenie Samsunga i Apple to nie jedyny plan, bo wysokie ambicje tyczą się też marki Honor.

Huawei ma ambitny cel, czyli lider mobilnego rynku jeszcze w tym roku

huawei p30 pro aparat samsung galaxy s10 apple iphone xs max

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Zależnie od tego, która firma przeprowadza badania rynku, Huawei jest obecnie na drugiej lub trzeciej lokacie. Oczywiście niejako wspólnie z Apple. Tymczasem jeszcze w tym roku Chińczycy mają pewnie wyprzedzić Amerykanów, ale też Samsunga. W oficjalnym oświadczeniu prezesa Huawei, pana Richarda Yu, możemy poznać też inne cele firmy:

  • Honor stanie się drugim, największym producentem smartfonów w Chinach i czwartym na świecie
  • Huawei będzie wspierał Honora w rozwoju nowatorskich urządzeń

Innymi słowy, Honor nie będzie już tylko tańszym i słabszym Huaweiem. Poniekąd mogliśmy już to zauważyć za sprawą takich modeli jak Honor Magic 2 3D czy też Honor View 20, które to wyróżniają się też na tle portfolio firmy-matki. Przypomnijmy, że Huawei mógł należeć do Motoroli — powyższe plany dodatkowo muszą drażnić Amerykanów.

Zobacz też: Nubia Alfa już ustawia się na półkach sklepowych.

Czy powyższe plany są w ogóle możliwe do spełnienia? Patrząc na obecny rozwój obu marek i przyrost roczny nowych urządzeń, to… tak, jest to możliwe. Warunkiem jest identyczny rozwój konkurencji, co już nie jest takie pewne. W końcu Xiaomi w tym roku ze swoimi cenami ma szansę na jeszcze wyższą sprzedaż. Z kolei mogłoby się wydawać, że Samsung odrobił pracę domową i idzie łeb w łeb z konkurencją pod względem nowości technologicznych.

 

Źródło: Android Police, Huawei


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x