auo-6-inch-wqhd-1-540x314

Wyścig na tle coraz mocniejszych komponentów smartfonów i tabletów w ostatnim czasie naprawdę nabrał dynamiki. Coraz mocniejsze procesory, coraz większa ilość pamięci RAM i oczywiście coraz większe i lepsze ekrany.

Firma AUO postanowiła wygrać rywalizację na poziomie produkcji tego ostatniego komponentu, chcąc być liderem produkcji 6-calowych ekranów WQHD (Widescreen Quadruple HD). Ten standard cechuje się rozdzielczością 2560×1440. Wielu mogło spotkać się z określeniem tego typu wyświetlacza jako 2K.

auo-6-inch-wqhd-2-376x540

Koncern twierdzi, że producentom smartfonów nie wystarcza już Full HD (1920×1080). Jednym z nich jest Oppo, którego najnowszy model Find 7 prawdopodobnie wyposażony zostanie właśnie w ekran WQHD. Innym, oficjalnie zapowiedzianym produktem z ekran 6″ 2K jest Vivo Xplay3S.

Wraz z wzrostem popularności phabletów możemy spodziewać się, że coraz więcej producentów sięgać będzie po tego typu rozwiązania do swoich produktów. Niezależnie od tego jak bardzo konstruktorzy smartfonów pójdą w tę stronę, ciężko oceniać czy zechcą się zaopatrywać w AUO.

AUO sprzedaje obecnie swoje rozwiązania znacznej części chińskiego rynku smartfonów ze średniej i wyższej półki. Ich 6-calowy ekran WQHD posiada ramkę o grubości jedynie 0.9 mm.

Źródło: androidcommunity.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Grzegorz Kaczmarek