Intel sprzedaje patenty 5G

5G w iPhone pod znakiem zapytania? Apple ma problem z dostawcami

Newsy

Sieć 5G w ciągu najbliższych lat stanie się standardem, takim jak obecnie jest LTE. Jak zwykle przy nowej technologii pojawiają się pewne komplikacje i opóźnienia, mimo to już w obecnej generacji sprzętu zaczęły się pojawiać pierwsze urządzenia 5G, chociaż minie jeszcze przynajmniej rok, zanim stanie się ono standardowym wyposażeniem flagowców. Mimo to Apple może mieć poważny problem z tą technologią.

5G w iPhone nie zobaczymy zbyt szybko

iphone 5g

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

 

Tajwańskie Electronic Times donosi, że zarówno Qualcomm, jak i Samsung odrzucili możliwość dostarczenia modemów 5G Apple. Biorąc pod uwagę globalną wojnę patentową między Apple i Qualcommem decyzja amerykańskiego producenta układów nie jest niczym dziwnym. Samsung natomiast nie jest w stanie wyprodukować odpowiedniej ilości swoich modemów Exynos 5100 5G, przez co sam notuje pewne opóźnienia. Nie ma więc mowy, żeby był w stanie jeszcze je sprzedawać. Teoretycznie pozostaje jeszcze Intel. Tyle że modem tej firmy wciąż nie jest gotowy, a pracę nad nim mają zostać ukończone dopiero w 2020 roku.

Zobacz też: O ironio… Huawei mógł należeć do Motoroli

Kolejną firmą, która posiada w swojej ofercie modem 5G jest Huawei. Ten jednak niechętnie dzieli się swoimi rozwiązaniami z konkurencją. Dodatkowo Apple jest jednym z jego największych konkurentów. Celem Huawei jest wyprzedzenie Samsunga i Apple w liczbie sprzedanych smartfonów. Dodatkowo Apple jest jedną z największych amerykańskich firm. Natomiast Huawei właśnie prowadzi batalię sądową z rządem USA. Ma więc całą masę powodów, żeby nie sprzedawać swoich modemów Apple. Pozostają jeszcze UniSOC — dawne Spreadtrum — oraz MediTek. Wciąż jednak nie wiadomo, na jakim etapie są prace nad modemem 5G w tym pierwszym. Co do MediaTeka, to Timothy Arcuri, analityk UBS opublikował ostatnio raport, z którego wynika, że nie spełnia on standardów jakości Apple. Albo więc amerykański gigant obniży swoje wymagania tak, żeby móc zakupić modem od MediaTeka, albo pierwsze iPhone z 5G zobaczymy dopiero w 2021 roku. Oczywiście informacja ta nie powinna być jakoś szczególnie zaskakująca. Już wcześniej wiadomo było, że Apple nie zamierza być w czołówce firm, które wprowadziły jako pierwsze 5G w swoich smartfonach.

Źródło: gsmarena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x