Boty problemem na Twitterze

Odblokowanie konta na Twitterze będzie dużo łatwiejsze

Newsy

Mowa nienawiści to poważny problem. Oczywiście warto pamiętać, że działa ona w obie strony. Agresja pojawia się zarówno po stronie osób o przekonaniach konserwatywnych, jak i liberalnych i nie ma znaczenia, z której strony pada, zawsze jest to równie karygodne zachowanie.

Twitter ułatwia zdjęcie blokady konta

Twitter blokada konta

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Na szczęście serwisy takie jak Twitter pozwalają na zgłaszanie kont, które stosują wobec nas mowę nienawiści lub groźby. Dzięki temu takie osoby zostają z miejsca ukarane i nie mogą już nikogo atakować, dopóki nie założą nowego konta. Niestety nie wszystko jest czarno-białe i nawet takie rozwiązanie ma swoje wady. Nie brakuje także fałszywych oskarżeń. Wynikają one albo ze złej interpretacji naszych słów lub są perfidnie wykorzystywane przez naszych oponentów w dyskusjach. Niezależnie od powodów Twitter dostrzegł ten problem i postanowił temu przeciwdziałać.

Zobacz też: [Recenzja] Cubot X19 – czy smartfon za 120 dolarów ma sens?

Do tej pory w przypadku niesłusznego zablokowania konta musieliśmy się komunikować z pracownikami Twittera w celu zdjęciu blokady. Cały proces był dość męczący i powolny. Wymagał także zalogowania się na stronie serwisu. Nie zapominajmy jednak, że znaczna część użytkowników Twittera korzysta z niego głównie na smartfonie. Dlatego też Twitter dodał możliwość odwoływania się za pomocą aplikacji mobilnej. Opcja ta pojawia się dopiero po tym, jak nasze konto zostanie zablokowane. Według zapewnień Twittera dzięki temu czas na odblokowanie konta w przypadku pomyślnego rozstrzygnięcia sprawy zostanie skrócony aż o 60%. Mimo to miejmy nadzieję, że nigdy nie przyjdzie nam korzystać z tej opcji.

Źródło: androidpolice


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x