Snapdragon 855 stał się normą wśród tegorocznych flagowców z Androidem, chociaż są od tego stanu rzeczy wyjątki, jak na przykład seria Huawei P30. Z tego powodu flagowy układ Qualcomma jest już na tyle powszechnym rozwiązaniem, że kolejne smartfony z nim budzą coraz mniejsze emocje. Nie oznacza to jednak, że czegokolwiek im brakuje.

Asus Zenfone 6 w AnTuTu

zenfone 6 antutu

Pierwsza zapowiedź premiery Asusa Zenfone 6 była świetnym zagraniem marketingowym. Podczas targów MWC odbyło się wiele premier i łatwo było zaginąć w tłumie. Wykorzystanie reklamy zdradzającej datę premiery w broszurze informacyjnej targów przykuło uwagę znacznie lepiej i wzbudziło zainteresowanie mediów. Teraz ono odżyło, ponieważ mamy pierwsze przecieki testów AnTuTu z tego smartfona. Jeśli chodzi o uzyskane punkty powiem krótko: jest dobrze. Wynik jest zbliżony do tego, co osiągnął Xiaomi Mi9 czy Vivo IQOO. Warto pamiętać, że ten ostatni jest smarfonem dla graczy, więc moc jest w jego przypadku jedną z najważniejszych cech.

Zobacz też: Jak sprawdzić, ile czasu grasz?

Wyniki AnTuTu to nie tylko cyfry określające wydajność urządzenia. Poznajemy także jego podzespoły. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami smartfon działa pod kontrolą Snapdragona 855. Oczywiście biorąc pod uwagę obecną sytuację na rynku flagowców, wybór tego układu był łatwy do przewidzenia. Układ wspierać będzie 6 GB pamięci operacyjnej. Rzecz jasna daleko tej wartości do czołówki pod tym względem. Chociażby Black Shark 2 ma dwa razy więcej RAM. Mimo to wartość ta jest jak najbardziej wystarczająca i powinna z zapasem wystarczyć spokojnie na kilka lat użytkowania smartfona. Jeśli chodzi o rozdzielczość, to dostajemy standardowe w tej półce cenowej Full HD +. Trudno też narzekać na 128 GB pamięci wbudowanej. Dostajemy więc porządny kawałek elektroniki, chociaż trzeba przyznać, że jak na razie nie wyróżnia się niczym na plus względem konkurencji. Nie zapominajmy jednak, że znamy jedynie jego podstawowe parametry, więc Asus Zenfone 6 może nas jeszcze czymś zaskoczyć.

Źródło: gsmarena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.