Chrome OS co prawda nie jest zbyt popularnym systemem w Polsce, chociaż ma oddane grono swoich zwolenników. Sam używam Chromebooka do pracy. Co prawda jest to jedna ze starszych konstrukcji. Nie obsługuje on nawet aplikacji z Androida, mimo to świetnie spełnia swoją rolę jako urządzenie do redagowania tekstów na portal.

Asystent Google na Chrome OS

Asystent Google na chrome OS

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Jeśli miałbym wskazać jakąś wadę tego systemu, to byłaby to polityka aktualizacji. Z tego też powodu wiele urządzeń zostało porzuconych, natomiast sprzęty o identycznej specyfikacji wciąż dostają nowe funkcje. Jednak dość już narzekania, przejdźmy do nowości. Integracja Asystenta Google z Chrome OS miała miejsce już w wersji systemu oznaczonej numerem 71. Jednak to wraz z wersją 72 zostaje on upowszechniony na urządzeniach z systemem od Google. Funkcja ta jest prosta: Asystent staje się kolejnym źródłem wyników na pasku wyszukiwania systemu, tuż obok sieci, aplikacji i plików w urządzeniu.

Zobacz też: Mały Galaxy Note10 – Samsung wraca do korzeni?

Obecnie, żeby skorzystać z tej funkcji należy wcisnąć odpowiedni przycisk w oknie wyszukiwania lub wpisać odpowiednie słowo kluczowe. Jeśli jednak korzystacie z kanału developerskiego, to możecie uruchomić funkcję w formie znacznie bardziej zintegrowanej z wyszukiwarką. Wystarczy jedynie aktywować flagę Assistant & Launcher integration oraz oczywiście flagę odpowiedzialną za funkcję asystenta samego w sobie. Jak widać, Google dostrzega olbrzymi potencjał kryjący się za ich własnym systemem operacyjnym. Jeśli jeszcze poprawią kwestie związane z integracją Androida oraz Chrome OS to osiągną poziom integracji swojego ekosystemu zbliżony do tego, co oferuje Apple.

Źródło: androidpolice

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.