Asystent Google ma się coraz lepiej także na Chrome OS

mm Paweł Maretycz Newsy 2019-04-02

Chrome OS co prawda nie jest zbyt popularnym systemem w Polsce, chociaż ma oddane grono swoich zwolenników. Sam używam Chromebooka do pracy. Co prawda jest to jedna ze starszych konstrukcji. Nie obsługuje on nawet aplikacji z Androida, mimo to świetnie spełnia swoją rolę jako urządzenie do redagowania tekstów na portal.

Asystent Google na Chrome OS

Asystent Google na chrome OS

Jeśli miałbym wskazać jakąś wadę tego systemu, to byłaby to polityka aktualizacji. Z tego też powodu wiele urządzeń zostało porzuconych, natomiast sprzęty o identycznej specyfikacji wciąż dostają nowe funkcje. Jednak dość już narzekania, przejdźmy do nowości. Integracja Asystenta Google z Chrome OS miała miejsce już w wersji systemu oznaczonej numerem 71. Jednak to wraz z wersją 72 zostaje on upowszechniony na urządzeniach z systemem od Google. Funkcja ta jest prosta: Asystent staje się kolejnym źródłem wyników na pasku wyszukiwania systemu, tuż obok sieci, aplikacji i plików w urządzeniu.

Zobacz też: Mały Galaxy Note10 – Samsung wraca do korzeni?

Obecnie, żeby skorzystać z tej funkcji należy wcisnąć odpowiedni przycisk w oknie wyszukiwania lub wpisać odpowiednie słowo kluczowe. Jeśli jednak korzystacie z kanału developerskiego, to możecie uruchomić funkcję w formie znacznie bardziej zintegrowanej z wyszukiwarką. Wystarczy jedynie aktywować flagę Assistant & Launcher integration oraz oczywiście flagę odpowiedzialną za funkcję asystenta samego w sobie. Jak widać, Google dostrzega olbrzymi potencjał kryjący się za ich własnym systemem operacyjnym. Jeśli jeszcze poprawią kwestie związane z integracją Androida oraz Chrome OS to osiągną poziom integracji swojego ekosystemu zbliżony do tego, co oferuje Apple.

Źródło: androidpolice


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x