Problemy Chrome OS z aplikacjami Linuks

Asystent Google ma się coraz lepiej także na Chrome OS

Newsy

Chrome OS co prawda nie jest zbyt popularnym systemem w Polsce, chociaż ma oddane grono swoich zwolenników. Sam używam Chromebooka do pracy. Co prawda jest to jedna ze starszych konstrukcji. Nie obsługuje on nawet aplikacji z Androida, mimo to świetnie spełnia swoją rolę jako urządzenie do redagowania tekstów na portal.

Asystent Google na Chrome OS

Asystent Google na chrome OS

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

Jeśli miałbym wskazać jakąś wadę tego systemu, to byłaby to polityka aktualizacji. Z tego też powodu wiele urządzeń zostało porzuconych, natomiast sprzęty o identycznej specyfikacji wciąż dostają nowe funkcje. Jednak dość już narzekania, przejdźmy do nowości. Integracja Asystenta Google z Chrome OS miała miejsce już w wersji systemu oznaczonej numerem 71. Jednak to wraz z wersją 72 zostaje on upowszechniony na urządzeniach z systemem od Google. Funkcja ta jest prosta: Asystent staje się kolejnym źródłem wyników na pasku wyszukiwania systemu, tuż obok sieci, aplikacji i plików w urządzeniu.

Zobacz też: Mały Galaxy Note10 – Samsung wraca do korzeni?

Obecnie, żeby skorzystać z tej funkcji należy wcisnąć odpowiedni przycisk w oknie wyszukiwania lub wpisać odpowiednie słowo kluczowe. Jeśli jednak korzystacie z kanału developerskiego, to możecie uruchomić funkcję w formie znacznie bardziej zintegrowanej z wyszukiwarką. Wystarczy jedynie aktywować flagę Assistant & Launcher integration oraz oczywiście flagę odpowiedzialną za funkcję asystenta samego w sobie. Jak widać, Google dostrzega olbrzymi potencjał kryjący się za ich własnym systemem operacyjnym. Jeśli jeszcze poprawią kwestie związane z integracją Androida oraz Chrome OS to osiągną poziom integracji swojego ekosystemu zbliżony do tego, co oferuje Apple.

Źródło: androidpolice


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x