hp slate voicetab

Pod koniec zeszłego roku do Sieci wpłynęła plotka mówiąca, że 2013. rok może zakończyć się powrotem firmy Hewlett-Packard do tworzenia smartfonów. Jak doskonale wiemy, tak się nie stało, ale mimo wszystko plotka na nowo ożywa i tym razem jest ona bliższa realizacji.

 

HP w swojej historii miało udaną serię smartfonów, ale niestety nie przyjęła ona się najlepiej na rynku toteż została zlikwidowana i tym samym amerykańska firma skupiła się na produkcji tabletów. Niemniej jednak, wszystko wskazuje na to, że niedługo popularny producent drukarek zaprezentuje dwa specyficzne urządzenia kryjące się pod nazwami Slate6 VoiceTab i Slate7 VoiceTab.

hp slate voicetab2

Cyfra przy nazwie oczywiście sugeruje przekątną wyświetlacza, a dopisek teoretycznie możliwość prowadzenia rozmów telefonicznych. O ile w przypadku pierwszego produktu, nie powinniśmy być zaskoczeni, gdyż znamy 6-calowe telefony komórkowe to 7 cali wydaje się już lekką przesadą. Niemniej jednak, oba produkty mają charakteryzować się wyświetlaczami HD (1280×720 i 1280×800), aparatami 5MPx, głośnikami stereo, a wewnątrz ich eleganckiej obudowy najprawdopodobniej znajdzie się 4-rdzeniowy układ produkcji Marvella.

 

Największą zaletą tych phabletów ma być ich cena. Według domniemań, może ona nie przekroczyć 800zł. Oficjalna premiera datowana jest na przyszły miesiąc, a więc najprawdopodobniej będą to targi Mobile World Congress w Barcelonie.

 

 

źródło: Phone Arena, GSMArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.