ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
tes: blades

TES: Blades – zapisz się na bezpłatną betę Skyrima na smartfony

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Skyrim wyszedł niemal na wszystkie platformy. Od konsol poprzedniej i obecnej generacji od Sony i Microsoftu, poprzez PC, po Nintendo Switch i VR. Bethsada zapowiadała także wersję na smartfony. Czy The Elder Scrolls: Blades zasługuje na takie miano?

TES: Blades – Skyrim w modelu Free to Play

tes: blades

TES: Blades jest już drugą odsłoną serii dedykowaną smartfonom. Pierwszą był TES: Shadowkey. Był to jednak projekt zbyt ambitny, biorąc pod uwagę platformę, na którą wyszedł. Gra ukazała się na Symbiana, a dokładniej na platformę N-Gage. Urządzenia te były zbyt słabe jak na rozmach projektu. Dlatego też dostaliśmy produkt niemal niegrywalny.

Zobacz też: Nowe usługi to początek zmian w Apple czy cisza przed burzą?

Niestety informacje, które posiadamy o Blades, także nie rokują najlepiej. Po pierwsze nie będzie to prawdziwa gra cRPG, a dungeon crawler. Oznacza to, że będziemy przemierzać lokacje, a elementy integracji z NPC będą ograniczone do zera. Największe obawy budzi natomiast to, że gra będzie w systemie Free to Play, czyli będzie się opierała na mikro transakcjach. Takie gry bardzo często kończą się jako Pay to Win, a według informacji w sklepie Play ceny za element zaczynają się od 9,49 zł, a kończą na 454,99 zł. Pocieszające jest jednak to, że poprzednia gra mobilna Bethsady — Fallout Shelter była w tej kwestii niezwykle wyważona i można było swobodnie grać nawet bez dokonywania płatności. Obecnie The Elder Scrolls: Blades funkcjonuje w formie zamkniętej bety. Można się w niej zarejestrować za pośrednictwem oficjalnej strony producenta, jednak nie daje to gwarancji uzyskania zaproszenia do gry.

Źródło: bethsada

Sprawdź najnowsze wpisy