ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Motorola Moto X oficjalnie trafia do niektórych europejskich krajów

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
motorola_moto_x_1

Motorolę Moto X można potraktować na dwa sposoby. Z jednej strony to jedna z bardziej udanych słuchawek swego czasu, ale niestety podaż na nią został ukrócony przez same władze firmy. To właśnie przez drugą stronę, Moto X do niedawna dostępna była tylko i wyłącznie w Stanach Zjednoczonych.

Do niedawna, bo właśnie skończyła się zapowiadana wcześniej konferencja Motoroli, która miała miejsce w Londynie. Zgodnie z najczęściej przewidywaną wersją wydarzeń, Amerykanie przedstawili Europejczykom flagowy model firmy, czyli właśnie Moto X. Dla przypomnienia, specyfikacja flagowego modelu firmy przejętej przez Google:

  • 4,7-calowy wyświetlacz AMOLED HD;
  • 2-rdzeniowy Qualcomm MSM8960Pro (1,7GHz, 2GB RAM);
  • 16/32GB wbudowanej pamięci dla użytkownika;
  • aparat 10MPx;
  • bateria o pojemności 2200mAh.

Jednak stosunkowo stary już smartfon (w stosunku do pierwszej premiery) dostępny będzie tylko w niektórych państwach na Starym Kontynencie. Na krótkiej liście krajów oczywiście zabrakło wzmianki o Polsce. Tak oto Motorolę Moto X będą mogli nabyć mieszkańcy Wielkiej Brytanii, Niemiec i Francji.

Zainteresowani zakupem „nowej” w Europie słuchawki mogą ją nabyć za bagatela… ~1800zł. To zdecydowanie za duża cena – taniej i zapewne lepiej wyjdzie zakup równie za wysoko wycenionego w Polsce Nexusa 5. Jednak może któryś z naszych Czytelników jest zainteresowany?

źródło: GSMArena.com

Sprawdź najnowsze wpisy