Czym jest ARCore, to nasi stali Czytelnicy powinni doskonale wiedzieć. W skrócie jest to spadek po uśmierconym projekcie Tango — podobnie jak dzisiejsze Goo.gl. Sprowadza się do bibliotek, z których mogą korzystać programiści, aby dodać do swojej aplikacji rozszerzoną rzeczywistość. Jednak nie wszystkie urządzenia mogą wykorzystać wiedzę o otaczającym nas świecie — potrzebne jest odpowiednie upoważnienie od Google. Tym właśnie sposobem dzisiaj kolejne smartfony

Google ARCore dla Huawei P30, P30 Pro i Motoroli One Vision

google arcore najlepsze aplikacje

Tak, tak, tym tajemniczym, niezaprezentowanym urządzeniem jest Motorola One Vision. Smartfon pojawił się na listach Google, mimo że sam producent jeszcze oficjalnie go nie przedstawił. To może zwiastować tylko szybką prezentację. Jednak obok Amerykanów, wśród nowości, zawitały też inne modele z Exynosem na pokładzie — Galaxy A50 i Galaxy A30. Na deser nie zabrakło Huawei P30 i P30 Pro, które zadziwiająco szybko zostały uwzględnione. To oczywiście pozytywna wiadomość, szczególnie dla P30 Pro, który dla rozszerzonej rzeczywistości oferuje matrycę ToF. Jest to jeden z niewielu modeli z tego typu rozwiązaniem i wsparciem dla ARCore. Dołącza do między innymi dodanego w poprzednim zestawieniu Honora View 20.

Zobacz też: Huawei P30 Lite zaprezentowany!

Na koniec tradycyjnie zadam Wam pytanie, czy Wasz smartfon wspiera ARCore i jeśli tak, to czy korzystaliście już z aplikacji, która wykorzystuje biblioteki Google? Przykłady takich programów już omawialiśmy, ale od tego czasu ich zdecydowanie przybyło. Czy z drugiej strony rozszerzona oraz wirtualna rzeczywistość to coś, co zupełnie do Was nie trafia?

Źródło: Google, XDA Developers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.