ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
airpower apple

Czekaliście na Apple AirPower? Amerykanie się rozmyślili

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Fakt, że dany produkt kończy swój żywot przedwcześnie, nie jest dla nas niczym nowym. Sztandarowym przykładem w tym wypadku jest Google, które doczekało się strony Killed by Google, gdzie w jednym miejscu zostały zebrane uśmiercone projekty Amerykanów. Jednak Apple zrobiło coś, co zdarza się jeszcze rzadziej, czyli przedstawiło ładowarkę AirPower, która została anulowana po 18 miesiącach.

Apple AirPower to już śpiew przeszłości

apple airpower koniec anulowany

Nie ma w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że Apple AirPower nigdy nie pojawiło się w sprzedaży. Jednak zacznijmy od początku, czyli premiery rewolucyjnej serii iPhone X we wrześniu 2017 roku. Smartfon ten wyznaczył wiele standardów, które są mniej lub bardziej lubiane. Wraz z nim zadebiutowała indukcyjna ładowarka AirPower, która cechowała się tym, że jednocześnie można było ładować smartfona, smartwatcha, jak i słuchawki. Stan naładowania poszczególnych urządzeń miał być widoczny na ekranie tego pierwszego. Jednak akcesorium to nigdy nie trafiło do sprzedaży, aby wczoraj Apple oficjalnie zakomunikowało, że nie ma co czekać na jego pojawienie się w sklepach. Powód? Niespełnienie standardów firmy.

Zobacz też: Eksplorator Windows w wydaniu Fluent Design.

Oczywiście Apple przeprasza klientów, którzy czekali na AirPower. Firma wierzy, że w przyszłości uda się wydać coś podobnego. Oczywiście szczegółowy powód anulowania projektu nie jest nam znany i zapewne nigdy nie zostanie przedstawiony.

samsung wireless charger duo

Czy konkurencja oferuje coś podobnego? Tak, można je porównać do indukcyjnej ładowarki od Samsunga — Wireless Charger Duo. Ta jednak pozwala na mniej, bo ładuje wyłącznie zegarek i smartfona oraz nie synchronizuje informacji o stanie naładowania poszczególnych urządzeń na ekranie telefonu. Jednak uproszczenie okablowania nadal jest zauważalne.

Źródło: GSM Arena, TechCrunch

Sprawdź najnowsze wpisy