Huawei wydało swoje flagowe modele i jak już wspominałem w zestawieniu P30 Pro z Galaxy S10+ i iPhonem Xs Max, szykujmy się na wiele porównań. Jakość zdjęć i filmów nowości z Chin już znamy. Kolejny pojedynek to wydajność akumulatorów i zarządzanie energią przez oprogramowanie. Na polu bitwy stają dokładnie te same modele wraz ze swoimi słabszymi odpowiednikami, czyli Huawei P30, iPhone Xs i Galaxy S10. Sprawdźmy, który najdłużej wytrzymuje.

Pojedynek mistrzów, czyli flagowe telefony i ich akumulatory

Na papierze wygrywa Huawei P30 Pro, który ma największy akumulator. Oczywiście fatalnie wyglądają propozycje Apple, ale pamiętajmy, że to inna platforma. Dlatego odrzućmy suche dane i przyjrzyjmy się ostatecznym wynikom. Różnorakie testy sprawiły, że ostatecznie zestawienie topowych modeli od Huawei, Apple i Samsunga kształtuje się następująco:

  1. Huawei P30 Pro (7 godzin 22 minuty)
  2. Galaxy S10+ (7 godzin 5 minut)
  3. Huawei P30 (6 godzin 44 minuty)
  4. iPhone Xs Max (5 godzin 58 minut)
  5. Galaxy S10 (5 godzin 33 minuty)
  6. iPhone Xs (5 godzin 18 minut)

Dla mnie największym zaskoczeniem jest świetny wynik Huawei P30. Zwycięstwo P30 Pro z niewielką różnicą w stosunku do Galaxy S10+ można było przewidzieć. Co się stało z Apple? Ta firma nigdy nie wyróżniała się pod względem wytrzymałości akumulatorów. Amerykanie po prostu celują w dzień pracy i nic więcej.

Zobacz też: Orange oficjalnie drwi z 5G Ready od Playa.

To sprawia, że już dzisiaj teoretycznie można typować Huawei P30 jako jednego z najbardziej niedocenionych smartfonów roku. Choć też nie można zapominać o Honor View 20, który mam wrażenie, że na rzecz Huawei musiał się odsunąć do tyłu.

 

Źródło: Reddit, YouTube

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.