Specyfikacja Nokii X71 budzi więcej pytań, niż odpowiedzi

mm Paweł Maretycz Newsy 2019-03-30

W trakcie trwania targów MWC spodziewaliśmy się, że zobaczymy długo już zapowiadaną Nokię 8.1 Plus. Nic takiego jednak się nie stało. Już drugiego kwietnia w Tajwanie ma premiera Nokii X71. Do tej pory uważaliśmy, że taką nazwę nosi Nokia 8.1 Plus na tamtejszy rynek. Teraz jednak pojawiły się pewne nieścisłości.

Nokia X71

nokia x71

Nokia X71 zapowiada się na typowego przedstawiciela średniej półki smartfonów. Co prawda nie znamy jeszcze jej oficjalnej specyfikacji, jednak przecieki na kilka dni przed premierą zwykle pokrywają się z tym, co finalnie zostaje zaprezentowane. Jako że Nokia X71 ma swoją premierę już drugiego kwietnia, to śmiało możemy założyć, że najnowsze przecieki nie powinny zbytnio odbiegać od tego, co zostanie zaprezentowane. Mimo to zachowajmy pewną dozę sceptycyzmu względem niżej przedstawionej, domniemanej specyfikacji:

  • 6,22-calowy wyświetlacz Full HD
  • Układ Snapdragon 660
  • 4/6 GB RAM
  • 64/128 GB pamięci wbudowanej
  • Potrójny aparat z głównym modułem 48 Mpix, obiektywem szerokokątnym 8 Mpix o kącie 120° i trzecim modułem o nieznanym przeznaczeniu
  • Aparat selfie 12 Mpix
  • Szybkie ładowanie 18 W

Zobacz też: ZTE straciło ponad miliard dolarów. Zgadnijcie przez kogo

Według pierwszych przecieków Nokia 8.1 Plus będzie wyposażona w Snapdragona 710. Tymczasem Nokia X71 dostanie Snapdragona 660. Co prawda różnice w specyfikacjach z przecieków nie są niczym niezwykłym, jeśli chodzi o zastosowany układ. Inaczej sprawa ma się z renderami. Nokia 8.1 Plus ma na nich podwójny aparat. Natomiast model X71 ma dostać potrójny moduł aparatu. Trudno tutaj mówić o dwóch różnych wersjach jednego smartfona, tańszej i droższej. W końcu wersja droższa powinna mieć zarówno lepszy układ, jak i potrójny aparat. Wszystko więc wskazuje na to, że mamy do czynienia z dwoma różnymi urządzeniami. Pozostaje jednak pytanie: co z Nokią 8.1 Plus?

Źródło: gsmarena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x