Zdjęcia Google to miejsce, w którym możemy trzymać… zdjęcia. Filmy też, jak i wszelkie inne grafiki. Taka chmura, która pozwala nam archiwizować to, co przed chwilą wymieniłem, w prosty sposób przerabiać i wspominać stare czasy. Z perspektywy użytkownika to naprawdę prosta usługa, ale też zdaje się kompletna. Tak, tak nie zapominajmy też o inteligentnym rozpoznawaniu tego, co jest na obrazie. Jednak Google postanowiło teraz, że ułatwi jeszcze archiwizację zdjęć dokumentów.

Dokumenty i Zdjęcia Google — przytnij i obróć

Często robimy zdjęcia mniej lub bardziej ważnych dokumentów. Nie skupiamy się na tym, aby to była piękna fotografia. Najważniejsza jest czytelność. Google zauważyło, że z tego powodu marnujemy sporo miejsca. Dlatego firma zaproponowała odpowiednie przycinanie zdjęcia tego typu oraz ustawianie je we właściwą stronę. Jakże proste, jakże ułatwia życie, ale też jakże oszczędne. Oczywiście nic nie stało na przeszkodzie, aby wcześniej samemu dopasować grafikę i dopiero wgrać ją na serwery Google — teraz wystarczy, że algorytmy Amerykanów rozpoznają dokument i same zaproponują odpowiednią obróbkę.

Zobacz też: Killed by Google, czyli poznaj wszystkie uśmiercone projekty Amerykanów.

Ok, może nie teraz i nie u wszystkich, bo Google nie wspomina, kiedy ich aplikacja otrzyma odpowiednią funkcję. Zapewne stanie się to na dniach i falami zostanie rozprzestrzeniane na całym świecie. Niewątpliwie jest to zmiana, o którą nikt nie prosił, ale też taka, która nikogo nie będzie irytować.

 

Źródło: Android Police

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.