Wczoraj pisaliśmy o pierwszych przeciekach dotyczących Oppo Reno. Zastanawiająca była peryskopowego aparatu, w smartfonie ze średniej półki. Dziś tajemnica została rozwiązana dzięki informacjom, które wyciekły z TENAA.

Oppo Reno to dwa smartfony, w tym jeden flagowiec

Oppo Reno flagowiec

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Wczorajsze informacje o tym, że zobaczymy dwie wersję, mocniejszą i słabszą się potwierdziły. Oczywiście informacja o aparacie peryskopowym dotyczyła tego mocniejszego wariantu. Jak się jednak okazało Snapdragon 710, wspomniany we wcześniejszych przeciekach jest układem, który znajdzie się w tym słabszy. Okazuje się, że droższy wariant Oppo Reno to będzie pełnowartościowy flagowiec, z Snapdragonem 855. Oppo Reno będzie dostępny w trzech różnych konfiguracjach: 6 GB RAM/128 GB, 6 GB RAM/256 GB oraz 8 GB RAM/256 GB. Posiada 6,4-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 2340 × 1080 pikseli. Wariant Snapdragon 710 będzie wyposażony w podwójną kamerę z tyłu, składającą się z jednostek 48 Mpix i 5 Mpix, natomiast aparat selfie to 16 Mpix. Za jego zasilanie ma odpowiadać akumulator o pojemności 3680 mAh.

Zobacz też: Bezprzewodowe ładowanie w Huawei P30 jest możliwe, ale mniej gustowne

Jeśli chodzi o wersję ze Snapdragonem 855, będzie posiadał potrójny aparat. Dodatkowym modułem będzie ten z peryskopowym zoomem, o dziesięciokrotnym powiększeniu obrazu. Dodatkowo ma być chłodzony cieczą i posiadać pojemniejszy akumulator. Co ciekawe będzie wspierał szybkie ładowanie o mocy aż 50 W. Według plotek nie będą to jedyne warianty tego smartfona. Mamy zobaczyć jeszcze dwie, dodatkowe wersje. Jedna z nich to będzie Oppo Reno 5G oraz ekskluzywna wersja Lamborghini Edition. Temu ostatniemu niczego już nie będzie brakowało. Jego akumulator ma mieć oszałamiającą jak na flagowca pojemność 5000 mAh, ma działać przy pomocy aż 12 GB RAM, a dodatkowo zastosowana w nim kość pamięci UFS 3.0 o pojemności 512 GB. Nie wiadomo jednak, ile w tych przesłankach jest prawdy.

Źródło: gsmarena
Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.