Specyfikacja tańszej wersji Samsunga Galaxy Note 3 w Internecie

1 minuta czytania
Komentarze
Samsung_Galaxy_Note_3_lite

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że również flagowy phablet Samsunga doczeka się swojej tańszej odmiany. Pisaliśmy o niej już swego czasu, gdy zwana była jeszcze z dopiskiem „Lite”. Jednak teraz, dzięki portalowi GSMArena, możemy przedstawić Wam specyfikację Galaxy Note 3 Neo.

Tańszy phablet nawiązujący do Note’a 3 może wydawać się nieco zagadkowy. Przede wszystkim bardziej pasowałaby mu nazwa Note 2 Plus. Dlaczego? Otóż specyfikacją odmianie Neo bliżej jest właśnie do poprzedniego modelu aniżeli obecnego. Jednak zastosowanie „dwójki” w nazwie zdecydowanie mogłoby pogorszyć sprzedaż. Skoro już mowa o danych technicznych to Note 3 Neo będzie na papierze prezentował się następująco:

galaxy note 3 neo lite samsung
galaxy note 3 neo lite samsung1
galaxy note 3 neo lite samsung2
galaxy note 3 neo lite samsung3

Na pewno najbardziej zastanawiającym elementem jest procesor, na który składa się aż 6 rdzeni: 4x 1,7GHz + 2x 1,3GHz. Niestety, ale nie wiadomo czy Samsung zastosował technologię umożliwiającą współpracę wszystkich rdzeni na raz czy też po raz kolejny spotkamy się z podziałem priorytetów poszczególnych zadań na te mniej i bardziej wymagające mocy obliczeniowej. Tym samym nie jesteśmy w stanie stwierdzić, czy nowy układ (najprawdopodobniej) Exynos jest w stanie rywalizować z obecnymi propozycjami chociażby Qualcomma.

Premiera nowego phabletu Samsunga zapewne będzie miejsce podczas targów Mobile World Congress w lutym. To już drugie urządzenie Koreańczyków, które może zostać przedstawione w Barcelonie. Pierwszym jest oczywiście Galaxy S5.

źródło: GSMArena.com

Motyw