nokia normandy

Producenci smartfonów mają swobodny wybór, co do systemu, który chcą wykorzystywać w swoich modelach. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby korzystali z wielu toteż spora liczba firm decyduje się na ten krok. Jednak jest jeszcze Nokia, która skupiła się na Windows Phone, a mimo wszystko wciąż ujawniane są kolejne informacje o urządzeniu z Androidem.

 

Od dłuższego czasu słyszy się o modelu Normandy, który miałby być tanim urządzeniem fińskiego producenta z Androidem. Design tego smartfonu już wiele razy przewijał się w Internecie, ale dzisiaj Evan Blass postanowił uraczyć nas kolejnymi grafikami, tym razem z widocznym systemem:

Specyficzna nakładka graficzna wyraźnie nawiązuje do innych modeli Nokii (serii Asha), co może potwierdzić przeznaczenie na najniższą półkę cenową. Również widoczne jest wsparcie dla dwóch kart SIM.

nokia a110 normandy antutu

Niemniej jednak to nie wszystkie ujawnione dzisiaj informacje dotyczące taniego modelu Finów opartego na mobilnym systemie Google (Android 4.4.1 KitKat). W teście wydajności AnTuTu pojawił się tajemniczy smartfon Nokia A110 z układem Snapdragona, aparatem 5MPx i wyświetlaczem prezentującym obraz w rozdzielczości 854×480. Wszystko wskazuje na to, że zarówno urządzenie ujawnione przez Evana Blassa (Normandy) oraz to z AnTuTu (A110) to ten sam smartfon.

 

Nie jest powiedziane, że Nokia może zaprezentować jakiekolwiek urządzenie z Androidem, ale pojawiające się coraz szerzej plotki sprowadzają termin premiery pierwszego tego typu fińskiego telefonu do targów Mobile World Congres.

 

 

źródło: Phone Arena, twitter.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.