Układy 5G coraz bardziej energooszczędne

ZTE straciło ponad miliard dolarów. Zgadnijcie przez kogo

1 minuta czytania
Komentarze

ZTE to firma, która dotychczas radziła sobie całkiem znośnie. Niestety wydarzenia z ubiegłego roku spowodowały, że spółka zakończyła ten rok z ogromną stratą, która wyniosła aż ponad miliard dolarów. Szkoda patrzeć, jak tak duża firma upada na kolana, ale cóż – nic nie możemy zrobić.

ZTE straciło ponad miliard dolarów – kto jest temu winien?

Bez owijania w bawełnę – wszystkiemu winny jest rząd Stanów Zjednoczonych, który nałożył na firmę wiele zakazów, a do tego obarczył ją karą w wysokości prawie miliarda dolarów. Właśnie przez to 2018 rok dla ZTE był zdecydowanie najgorszym w całej historii, bo firma zakończyła go ze stratą wynoszącą 1,04 miliarda dolarów. Nie da się ukryć, że przyszłość firmy nie maluje się w jasnych barwach. Co ciekawe, należąca do ZTE Nubia ciągle się rozwija i nie nałożono jeszcze na tę spółkę żadnych ograniczeń.

Zobacz także: Składany smartfon od Xiaomi na wideo. Wygląda i działa świetnie

Zakazy ze strony Stanów Zjednoczonych pociągnęły za sobą lawinę ograniczeń na ZTE także w innych państwach. Mowa tu o m.in. Nowej Zelandii, Australii i Japonii, gdzie wykorzystywanie technologii 5G od ZTE i Huaweia zostało zakazane. Warto wspomnieć, że Huawei w przeciwieństwie do ZTE swojego czasu nie wytrzymał i pozwał Kongres USA. Przyszłość ZTE nie wygląda ciekawie, jednak sama firma jest optymistycznie nastawiona i spodziewa się w tym roku zysków na poziomie 179 milionów dolarów. Pożyjemy, zobaczymy.

Źródło: gsmarena

Motyw