Filtrowanie na YouTube nareszcie powróciło

mm Paweł Maretycz Newsy 2019-03-28

Jeśli ostatnio zauważyłeś jakieś problemy podczas próby użycia filtrów podczas wyszukiwania filmu na YouTube, nie martw się, nie Ty jeden. Wielu użytkowników narzeka, że funkcjonalność filtrowania została dla nich całkowicie wyłączona. Co więcej, Google przyznało, że był to zamierzony ruch.

Filtrowanie na YouTube

Filtrowanie na YouTube

Ostatnio możliwość filtrowania przestała całkowicie działać. Społeczność uznała, że jest to związane z jakimś błędem po stronie YouTube. Jak się jednak okazuje, nie ma mowy o żadnym błędzie. Było to celowe działanie Google, wynikające z zamachu terrorystycznego w Nowej Zelandii.

Kierownictwo serwisu YouTube zdają sobie sprawę, że funkcje wyszukiwania/sortowania nie działają zgodnie z oczekiwaniami -0 jest to tymczasowe i stanowi część naszych wysiłków, aby lepiej reagować, przeglądać i usuwać z YouTube graficzne, agresywne treści. Dziękujemy za cierpliwość podczas pracy nad rozwiązywaniem tego problemu. — Powiedział pracownik YouTube

Zobacz też: Aplikacja LGBT narusza bezpieczeństwo! 27 mln osób zagrożonych!

Na szczęście funkcja ta została już przywrócona, dzięki czemu znowu jest możliwe sortowanie i filtrowanie filmów. Z jednej strony mogą się pojawić głosy oburzenia twierdzące, że jest to związane cenzurą. Należy jednak pamiętać o dwóch rzeczach. Po pierwsze YouTube jest serwisem prywatnym, więc takie regulacje zależą tylko i wyłącznie od jego woli. Po drugie, mimo szeroko pojętej wolności radykalizowanie się społeczeństwa jest bardzo niebezpieczne i należy trzymać takie materiały z daleka. Mam jeszcze do Was pewną prośbę: chciałbym, żeby w komentarzach nie było rozliczania, ilu to muzułmańscy terroryści zabili ludzi, a ilu zginęło w Nowej Zelandii. Każde takie wydarzenie to wielka tragedia, a nie powód do licytowania się. Oczywiście wierzę, że większości z Was takie coś nawet nie przyszłoby do głowy, ale zawsze pozostaje ta mniejszość.

Źródło: androidpolice

 


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x