Audi przedstawia tablet, który umożliwia sterowanie niektórymi funkcjami samochodu

Newsy

audi-smart-display-tablet-ces-2014-01-1

W ostatnich latach, oprócz mobilnych technologii, znacząco rozwinął się przemysł motoryzacyjny za sprawą informatyzacji. Tym samym mogliśmy ostatnio usłyszeć o projekcie Open Automotive Alliance, który wprowadzi system Android do wielu modeli samochodów.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

 

Wśród firm, które oficjalnie potwierdziły swój udział w powyższym sojuszu, znalazł się niemiecki producent aut klasy premium – Audi. Marka należąca do grupy VAG postanowiła pójść o krok dalej i tym samym zaprezentowała tablet stworzony z myślą o sterowaniu własnym samochodem. Smart Display to urządzenie oparte na układzie Nvidia Tegra 4 (z modułem LTE), które posiada 10,2-calowy wyświetlacz FullHD. Całość została zamknięta w eleganckiej obudowie wykonanej z wysokiej jakości materiałów. System, który został wykorzystany do zarządzania tabletem Audi to oczywiście Android, a jego możliwości zostały rozszerzone o funkcje sterowania poszczególnymi elementami samochodu, takimi jak na przykład: klimatyzacja, elektryczne szyby, nawigacja czy też system audio. Komunikacja na linii tablet-samochód zapewne odbywać się będzie za pomocą sieci WiFi, którą można utworzyć w coraz liczniejszej liczbie aut Audi, po odpowiedniej dopłacie oczywiście.

 

 

Jeżeli już jesteśmy przy cenie to niemiecka firma nie zdradziła wartości urządzenia Smart Display, ale zainteresowani kupnem samochodu z czterema kółkami na grillu mogą ją poznać. Z pewnością tanio nie będzie.

 

 

źródło: Pocketnow


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x