Skoro nie CES to może MWC? Sony Sirius nie opuszcza internetowych plotek

1 minuta czytania
Komentarze
sony ces

Niedługo po premierze Honami, czyli obecnego flagowego modelu Sony doszły nas słuchy, że Japończycy czym prędzej pragną wydać jego następcę ukrytego pod nazwą Sirius. Ostatnie informacje nie sprawdziły się i targi Consumer Electronics Show w Las Vegas zakończą się jedynie premierą Xperii Z1 Compact.

Jednak to nie koniec plotek dotyczących kolejnego flagowego modelu Sony. Skoro nie styczeń to być może luty i targi Mobile World Congress w Barcelonie? Takie podejrzenie wysuwa jedno z najbardziej pewnych nieoficjalnych źródeł, czyli Evan Blass:

Równocześnie @evleaks podaje przewidywaną specyfikację Siriusa, który może pojawić się oficjalnie jako Sony Xperia Z2. Oprócz powyższych danych, po Internecie krążą również pozostałe informacje techniczne, które sprowadzają się do wyświetlacza prezentującego obraz w rozdzielczości 2K, 3GB pamięci RAM oraz lekko ulepszonego modułu aparatu z obecnego flagowego smartfonu japońskiej firmy. Najbardziej zastanawia pogoń za coraz wyższą ilością pikseli wyświetlanych na ekranie. Sony w zanadrzu ma wyświetlacz, który mógłby sprostać temu zadaniu i o nim zdarzyło nam już się napisać. Jest to jednak 5,4-calowy panel zaprezentowany swego czasu przez firmę Japan Display.

Co ciekawe, Sony pod koniec lutego może również zaprezentować inne urządzenie z górnej półki, ale tym razem nie będzie to smartfon, a tablet ukrywający się pod nazwą kodową Castor.

źródło: Androidbeat.com, GSMArena.com

Motyw